U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Szoros mérkőzésen verte a DVTK a Vasast

2018.01.10. 21:54 | Magyar Bajnokság

Az Aluinvent DVTK 79-74-re legyőzte a Vasas Akadémiát a 12. forduló záró mérkőzésén.

A DVTK 4-0-val kezdte a találkozót, de ezt követően 10-6-ra fordított a Vasas. Kifejezetten pontgazdag játékrész kerekedett, mely során 3-4 egységnél jobban egyik fél sem tudott ellépni. 10 perc után 31-28-ra vezetett a Vasas. A második negyedben is folytatódott a kosáreső, a két csapat a félidőig összesen 38 mezőnytalálatot, közte 11 triplát ért el. A Vasas 44-30-nál 14 egységgel vezetett, de ezt követően a nagyszünethez érkezve 53-49-re felzárkózott a DVTK.

A harmadik negyedet már kevésbé ponterős teljesítmények jellemezték. A DVTK 55-55-nél érte utol a Vasast, majd 59-58-nál a vezetést is átvette. Az utolsó 10 percnek 63-60-as hazai előnyről vágtak neki a csapatok. Ebben a periódusban 65-65-nél még egyenlített a Vasas. A folytatásban azonban ismét magához ragadta a vezetést a DVTK és azt már nem is engedte ki a kezéből. Végül szoros végjátékban megszerezte a győzelmet Stefan Svitek együttese.

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 79-76 (28-31, 21-22, 14-7, 16-16)
Legjobb dobók:
Aluinvent DVTK: Kirby Burkholder 28/12, Raksányi Krisztina 15/6 Tereza Pecková 14.
Vasas: Ezinne Kalu 21/6, Jefimija Karakaąević 15, Dombai Ráka 13/9.