Világbajnokság 2018

A Hatay lesz a KSC Szekszárd következő ellenfele az EK-ban

2018.01.11. 17:51 | Törökország

Szerdán nagy bravúrral a Sleza Wroclaw otthonában 5 pontos hátrányt ledolgozva kivívta a továbbjutást az Európa Kupában az Atomerőmű KSC Szekszárd. Eldőlt, hogy a török Hatay lesz a szekszárdiak ellenfele a folytatásban.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A Hatay az Enisey Krasznojarszk csapatát búcsúztatta a rájátszás második körében. Ahogy arról korábban hírt adtunk, a török együttes 70-65-ös győzelmet aratott Oroszországban. Azon az összecsapáson a Hatay 17 ponttal is vezetett, de a hazaiak belátható távolságra faragták a hátrányukat.

A második meccsen 74-72-es győzelmet aratott a Krasznojarszk, de így is a Hatay lépett tovább. Érdekes találkozó volt, ahol az első negyed végére megduplázta az első mérkőzésen megszerzett előnyét a Hatay. A folytatásban pedig a 10 pontot is elérte a különbség a felek között. Ez össszessítésben már 15 egységnyi előnyt jelentett, de a török szurkolóknak így is izgulniuk kellett.

A Krasznojarszk a negyedik negyedben 63-53 után ugyanis nagy hajrába kezdett és az utolsó percbe érkezve 71-69-re fordítottak. Ezt követően pedig 73-69-nél már teljesen nyílt volt a továbbjutás kérdése. Végül azonban pontosabb büntetőzéssel a Hatay nem engedte kicsúszni a kezéből a párharcot.

A Szekszárd és a Hatay az Európa Kupa legjobb nyolc alakulata közé került. A csapatok a 8+4 között járnak, hiszen az ebből a körből továbbjutó négy alakulathoz csatlakoznak majd az Euroligában a csoportok 5-6. helyén végzett gárdák. A párharc FIBA játéknapjai január 24. és január 31. A Szekszárd az első mérkőzést vívja hazai pályán.