U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Kassai bravúr az Európa Kupában

2018.01.11. 21:57 | Európa Kupa

Csütörtökön öt mérkőzést rendeztek az Európa Kupa nyolcaddöntői alkalmával. Korábban már eldőlt, hogy az Atomerőmű KSC Szekszárd ott lesz a folytatásban és az is biztossá vált, hogy a török Hatay lesz az ellenfele. Emellett szerdán még két párharc zárult le, melyekről ITT írtunk. Most következzen rövid áttekintésünk a csütörtöki találkozókról.

Az összeállítás élére kívánkozik, hogy a Good Angels Kosice a 14 pontos franciaországi veresége után 63-44-re legyőzte a Basket Landes-t és ezzel kivívta a továbbjutást. A kassaiak végig vezettek a találkozón, de a jelentős hátrányuk ledolgozása mindössze az utolsó 6-7 percben vált reális eséllyé. Ekkor 47-38 után 9-2-es futást produkáltak, amivel 56-40-re léptek el. Ezt követően a franciák összesítésben még egyenlítettek 58-44-nél, de az utolsó percben jó büntetőzéssel a Kassa kivívta a továbbjutást.

A Mersin az első meccsen 18 ponttal verte a TTT Rigát, így a lettországi visszavágó formalitás volt. A lettek nagy energiákat mozgósítottak, volt 14 pontos előnyük is. A hajrában azonban nem csak felzárkózott a Mersin, de végül a meccset is megnyerték 63-62-re. Marica Gajic 13 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Girona 65-60-as vereséget szenvedett Athénban az Olympiacos otthonában, így összességében minimális hátrányban ugyan, de bizakodva várhatta a spanyolországi visszavágót. Végül egyoldalú meccs kerekedett, a Girona már a 29-16-os első negyedben minden lényeges kérdést eldöntött. A görögöknek nem volt esélyük szoros meccsre. A Girona 89-62-es sikert ünnepelhetett, mely során Magali Mendy 21 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje.

A játék képe alapján az egyik legérdekesebb első meccs a Ragusa gdynia-i vendégjátéka volt. Az olaszok akkor 76-72-es győzelmet arattak. A második meccsen úgy nézett ki, hogy már a 20-11-es első negyed döntőnek bizonyul. A lengyelek azonban a félidőre fordítottak, a harmadik negyedben pedig volt 8 pontos előnyük is, ami már továbbjutást jelentő eredmény lett volna. Végül a Ragusa fordított és behúzta a győzelmet, ezzel együtt a továbbjutást.

Hatay - Enisey Krasznojarszk 72-74 (19-14, 20-19, 17-16, 16-25)
Továbbjutott a Hatay 142-139-es összesítéssel.

Good Angels Kosice - Basket Landes 63-44 (15-10, 17-15, 15-11, 16-8)
Továbbjutott a Good Angels Kosice 118-113-as összesítéssel.

TTT Riga - Mersin BB 62-63 (15-14, 17-13, 22-15, 8-21)