Világbajnokság 2018

A Pöstyén nyerte a szlovák csúcsrangadót

2018.01.17. 20:24 | Szlovákia

Miután az Európa Kupában ezen a héten nem rendeznek mérkőzéseket és az EEWBL alapszakaszának küzdelmei is lezárultak, szerdán este tudták lejátszani a jelenlegi szlovák csúcsrangadót. Ezen a Pieą»anské Čajky hazai pályán 72-66-ra verte a Good Angels Kosice együttesét.

Remek meccset hozott a szlovák presztízsrangadó. Az első negyedben úgy nézett ki, hogy a kassaiak viszonylag gyorsan és gond nélkül érvényesítik fölényüket. 10 perc után már 28-18-ra vezettek. A második negyedben kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem, de így is 6-10 pont között mozgott a kassai előny.

A 42-34-ről induló harmadik negyed hozta el a nagy fordulatot. Másfél perc telt el, amikor 43-43-nál már döntetlen volt az állás. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok, de már jellemzően a közönség támogatásától igencsak belelkesedő pöstyéni együttes akarata érvényesült. A játékrész végére 55-51-es vezetést építettek fel.

A záró szakaszban 61-60-nál még a Kassa járt előrébb. Ezt követően azonban egy 9-0-s futással fordított a Pöstyén. Döntőnek bizonyult ez a nagy roham. Az utolsó két percben a kassai együttes már nem tudta nyílttá tenni a győztes kilétét. A Pöstyén együttesében Terézia Páleníková zárt 19 ponttal, míg kassai oldalon a 14 pontos Devereaux Peters lett a legeredményesebb.

Pieą»anské Čajky – Good Angels Koąice 72-66 (18-28, 16-14, 21-9, 17-15)