Világbajnokság 2018

A Mersin csapatával lett teljes az EK rájátszás újabb köre

2018.02.01. 23:43 | Európa Kupa

Csütörtökre egy mérkőzés maradt az Európa Kupa rájátszásában, mely során a Mersin Franciaországban is nyerni tudott. Ezzel meglett a sorozat négy legjobb csapata, melyhez az Euroligából négy gárda érkezik.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A Mersin úgy verte 80-71-re az első meccsen a francia Carolo Basket gárdáját, hogy a 35. percben még 57-57 állt az eredményjelzőn. Ennek megfelelően még a visszavágón a hátrány ledolgozására is adott esélyt a közvélemény a Carolo Basket-nak. Utóbb kiderült, hogy ennek nem volt realitása. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a második etapban 27-22-nél a Carolo Basket 5 pontra el tudott lépni. Ennel nagyobb differenciát azonban nem regisztrálhattunk a hazaiak javára.

A félidőben 42-36-ra már a Mersin vezetett, a folytatásban pedig a 10 pontot is elérte a törökök előnye. A 71-60-ról induló negyedik szakaszban már 13 ponttal vezetett a Mersin és összességében magabiztosan vívták ki a továbbjutást. A törököknél Bria Hartley 21, míg Sasa Cado 20 pontot ért el a 86-84-es sikerük alkalmával.

A Mersin, a Hatay, a Girona és a Reyer Venezia vívta ki a továbbjutást az Európa Kupa rájátszásában. Ezen négy gárdához csatlakozott az Euroliga csoportkörének zárásával a Galatasaray, a Villeneuve d'Ascq, a Salamanca és a Nagyezsda Orenburg. A negyeddöntők párosítását pénteken délben sorsolják. Vaksorolásra kerül sor, ami azt jelenti, hogy bárki bárkivel összekerülhet.

Flammes Carolo Basket - Mersin BB 84-86 (22-22, 14-20, 24-29, 24-15)
Továbbjutott a Mersin 166-155-ös összesítéssel.