Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Salamanca nagy lépést tett a spanyol alapszakasz megnyerése felé

2018.02.04. 21:46 | Spanyolország

A hétvégén a spanyol élvonal 18. fordulóját rendezték. A Salamanca nyerte a forduló rangadóját. Az UNI Ferrol legyőzése azt jelenti számukra, hogy óriási lépést tettek az alapszakasz megnyerése felé.

A Salamanca 71-68-ra győzte le a tabella 4. helyén álló UNI Ferrol-t. A két csapat végig fej-fej mellett haladt. Hét perccel a lefújás előtt még 61-61 állt az eredményjelzőn. Innen azonban a Salamanca került előnybe és a 19 pontos Angelica Robinson vezetésével behúzta a győzelmet. Mivel az összes rangadóját nyerte az alapszakasz második körében is a Salamanca, karnyújtásnyira van az alapszakasz első helyétől.

A Girona 87-50-re verte a Lecturale Araski-t. A két csapat között a félidőre 23 pontos differencia alakult ki. Astou Traore 21 ponttal lett csapata legeredményesebbje.

A nagyon sűrű középmezőny tagjai közül a Zaragoza 20 ponttal verte a Campus Promete gárdáját. A Gernika Bizkaia nagy csatában 70-69-re győzte le a Movistar Estudiantes-t. Az IDK Gipuzkoának pedig a 18. fordulóra kiírt mérkőzését a Bembibre ellen március 14-én játsszák le.

Star Center-Uni Ferrol - Perfumerias Avenida 68-71
Spar Citylift Girona - Lacturale Art Araski 87-50
Movistar Estudiantes - Lointek Gernika Bizkaia 69-70
Mann-Filter - Campus Promete LF1 84-64
Quesos El Pastor - Nissan Al-Qázeres Extremadura 78-76
Snatt´S Femení Sant Adriá - Cadi La Seu 59-73