2018.02.11. 06:59 | Európa

A 2019-es Eb-selejtezők szombati játéknapjának legemlékezetesebb végjátékát hozta Montenegró és Szlovákia összecsapása, melynek végén 73-72-es szlovák siker született Podgoricában.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Sopron Basket vezetőedzője Roberto Iniguez által irányított Montenegró. Az első negyed közepén már 17-6-ra vezettek a hazaiak. 10 perc játék után pedig 29-17 állt az eredményjelzőn. A második negyedet azonban 18-0-val indították a szlovákok és ezzel 35-29-re fordítottak. A félidő hajrájára rendezte sorait Montenegró, de így is 38-35-ös szlovák előnyt regisztrálhattunk a nagyszünetben.

A harmadik negyedben is folytatódott a fordulatos küzdelem. Montenegró Jelena Dubljevic két villanásának köszönhetően a játékrész elején visszavette a vezetést. A szlovákoknak 47-40-nél még volt egy megugrásuk, de ezt követően nagy különbség egyik oldalra sem alakult ki. A záró szakasznak 53-53-ról futottak neki a csapatok. Az utolsó 10 percben jellemzően a szlovák együttes járt előrébb, de 69-62 után az utolsó három percben 10-1-es sorozattal 72-70-re fordított Montenegró.

A végjátékban sokáig úgy nézett ki, hogy megőrzi előnyét Roberto Iniguez együttese. Az utolsó szlovák akciónál azonban 5 másodperccel a lefújás előtt Sabina Oroszova triplájával fordítottak a vendégek. A hátralévő időben Montenegró nem talált be, így 73-72-es vereséget szenvedett.

Montenegró - Szlovákia 72-73 (29-17, 6-21, 18-15, 19-20)