A Soproni Darazsak Akadémia lett az 5. helyezett a soproni U14-es nemzetközi tornán

2018.02.21. 16:55 | Utánpótlás hírek

A kora délutáni órákban a finálét és a bronzmeccset már lejátszották a Sopronban zajló U14-es tornán. Zárásként az 5. helyért kiírt összecsapásra került sor, melyen a Soproni Darazsak Akadémia 52-41-re múlta felül a Pécsi VSK Akadémiát.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 12-10-es pécsi előnyt regisztrálhattunk. A második negyed közepén ragadta magához a kezdeményezést a soproni csapat. A félidőben már 26-17-es előnyben voltak a hazaiak.

A harmadik negyedben 38-21-nél regisztrálhattuk a legnagyobb különbséget. A 46-30-ról induló záró szakaszt a pécsiek 11-6-ra megnyerték és ezzel csökkentették a különbséget. Egy küzdelmes meccsen 52-41-es soproni siker született.

A 7. helyért rendezett összecsapáson a Zágráb válogatott 60-48-ra verte a Snatt´s Femení Sant Adriá „B” csapatát.

Eredmények és statisztikák

Soproni Darazsak Akadémia – Pécsi VSK Akadémia 52-41 (10-12, 16-5, 20-13, 6-11)

Snatt´s Femení Sant Adriá B – Zágráb válogatott 48-60 (14-19, 10-11, 7-19, 17-11)