U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A Salamanca és a Girona sima győzelme Spanyolországban

2018.02.22. 13:05 | Spanyolország

Szerdán este a 20. fordulót rendezték a spanyol élvonalban. A Salamanca és a Girona sima győzelmet aratott, de volt hosszabbítás és utolsó másodperces döntő tripla is.

A Salamanca 72-49-es győzelmet aratott az Araski otthonában. A 26-10-es első negyed eldöntötte a lényeges kérdéseket. A Salamanca sztárjai közül 24-26 percnél többet senkinek sem kellett a pályán töltenie. Adaora Elonu 17, Angelica Robinson 12 ponttal zárt.

A Girona 89-60-ra győzte le az IDK Gipuzkoa alakulatát. A szoros első félidő után, amikor mindössze 42-37-re vezetett a Girona, a harmadik negyed döntött. Ekkor 20 egységre nőtt a differencia a felek között. A 17 pontos Nadia Gomes lett a Girona legeredményesebbje.

A Quesos El Pastor 82-81-re verte a Sant Adriát. A mérkőzésen Anja Majstorovic 5 másodperccel a vége előtt értékesítette a győztes triplát. Az UNI Ferrol hosszabbítás után 86-62-re múlta felül a Gernika Bizkaiát.

Lacturale Art Araski - Perfumerias Avenida Salamanca 49-72
Star Center-UNI Ferrol - Lointek Gernika Bizkaia 86-82 h.u.
Spar Citylift Girona - IDK Gipuzkoa 89-60
Movistar Estudiantes - Campus Promete LF1 55-70
Embutidos Pajariel Bembibre Pd - Nissan Al-Qázeres Extremadura 74-61
Mann-Filter - Cadi La Seu 64-58
Quesos El Pastor - Snatt´S Femení Sant Adriá 82-81