U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A Széchenyi KA is ott van a juniorok nyolcas döntőjében

2018.02.24. 16:51 | Utánpótlás hírek

Szombaton délután egy újabb hely elkelt a Nemzeti Leány Junior Bajnokság Miskolcon megrendezésre kerülő nyolcas döntőjének mezőnyét tekintve. A győri Széchenyi KA 79-64-re legyőzte a Szolnokot és ezzel 131-117-re nyerte a párharcot.

A két csapat szolnoki meccsén 53-52-es hazai siker született. A visszavágón a Széchenyi KA az első negyed hajrájában lépett el riválisától. 10 perc után 21-15-re vezettek, majd a második etapot 9-0-val indították és ezzel 30-15-re léptek el. Innentől kezdve a továbbjutó kiléte nem volt kérdés.

A 39-26-os félidőt követően a harmadik negyedben 47-38-nál még 10 pont alá zárkózott a Szolnok, de a játékrész végére a győriek ismét növelték a különbséget. Az utolsó 10 percnek 57-45-ről vágtak neki a csapatok. A záró szakaszban 13-15 egység környékén állt be a meccs. A győri Széchenyi KA így összességében magabiztosan vívta ki a nyolcas döntőbe kerülést.

A március 8. és 11. között megrendezésre kerülő országos „A” döntővel kapcsolatos előzetes információkat korábban már összegyűjtöttük. Már csak egy hely kiadó, melynek sorsa hétfőn fog eldőlni. Abban a párharcban a Soproni Darazsak Akadémia 14 pontos előny birtokában utazik a székesfehérvári Dávid Kornél KA csapatához.

Széchenyi KA - Szolnoki MÁV SE 79-64 (21-15, 18-11, 18-19, 22-19)
A párharcot a Széchenyi KA nyerte 131-117-es összesítéssel.