Világbajnokság 2018

Nagy meccset nyert a Bourges

2018.03.04. 16:51 | Franciaország

A francia élvonal 16. fordulóját rendezték. A hétvége rangadóját a Bourges nyerte és ezzel őrzi vezető helyét a tabellán.

A Bourges 68-66-ra verte a Basket Landes csapatát. Kifejezetten élvezetes meccset láthattunk, mely során nagy különbség egyik oldalra sem alakult ki. A negyedik negyedben 55-55 után a Bourges került lépéselőnybe. Bár a végjátékban őrizték 2-3 pontos előnyüket, de a Landes alakulatának az utolsó támadásig volt esélye. A 19 pontos Marine Johannes lett a győztes csapat legjobbja.

A Villeneuve d'Ascq a 19 pontos Johanne Gomis vezetésével 70-53-ra győzte le a Roche Vendée-t. Érdekesnek ígérkezett a Charleville-Mézières és a Lyon összecsapása. Ezen a Lyon 75-67-es győzelmet aratott Haley Peters 18 és Rebecca Allen 16 pontjával. Sikerével a lyon-i együttes a 4. pozícióba lépett előre a tabellán.

Villeneuve d'Ascq - Roche Vendée 70-53
Nantes Rezé - Lattes Montpellier 80-75
Mondeville - Hainaut Basket 85-63
Tarbes - Nice 71-52
Charleville-Mézières - Lyon 67-75
Basket Landes - Bourges 66-68