Fáradtan is magabiztos soproni győzelem

2018.03.09. 20:17 | Magyar Bajnokság

Pénteken egy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban, mely során a Sopron Basket 86-63-ra legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

A soproni csapat, melyben Alaina Coates és Aleksandra Crvendakic is pihenőt kapott, a két nappal ezelőtti isztambuli lendületével kezdett. Az első percekben 9-2-re lépett el Roberto Iniguez együttese, míg az első etap végén már 27-12 állt az eredményjelzőn. A második negyedben hazai oldalon valamelyest visszaesett a koncentráció, így kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A pontgazdag negyedet 26-25-re hozta a Sopron és így 53-37-re vezetett.

A harmadik sakaszra sem változott a játék képe. Egy-egy vádekezésbeli kihagyást kihasználva egészen 60-49-ig felzárkózott a PINKK. A folytatásban Határ Bernadett és Dubei Debóra vezetésével ismét növelte előnyét a Sopron. Az utolsó 10 percnek 70-54-ről vágtak neki a csapatok. A különbség 20 pont környékén állt be a felek között. Végül 86-63-as soproni sikert jegyezhettünk fel.

Az este krónikájához hozzátartozik, hogy Angela Salvadores egy allergiás reakció miatt kórházba került. Jobbulást kívánunk!

PINKK-Pécsi 424 - Sopron Basket 63-86 (12-27, 25-26, 17-17, 9-16)
Legjobb dobók:
PINKK-Pécsi 424: Ivey Slaughter 21/6, Shelby Cheslek 8, Benke Sára 7/3, Tijana Cukic 7/3.
Sopron Basket: Határ Bernadett 16, Dubei Debóra 14/6, Tina Jovanovic 14, Danielle Page 10.