Kialakult az elődöntők párosítása az Európa Kupában

2018.03.09. 01:06 | Európa Kupa

Szerdán és csütörtökön rendezték a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntő párharcainak visszavágóit. Kiváló meccseket láthattunk, melyek után kialakultak az elődöntők párosításai.

A sokszor - némileg joggal - bírált Európa Kupa negyeddöntői idén kiemelkedő izgalmakat hoztak. Két párharc is az utolsó percekben dőlt el. A Galatasaray Gironában aratott 72-67-es győzelmet, így a hazai pályán elszenvedett 3 pontos veresége után kivívta az elődöntős szereplés jogát. A Reyer Venezia pedig az utolsó másodpercekben egy 3+1-es helyzet értékesítésével alakított ki olyan eredményt a Mersin ellen, amivel tovább tudott jutni. Az olaszok 6 ponttal nyertek az első meccsen Törökországban. Hazai pályán pedig végül 65-60-as vereséget szenvedtek török riválisuktól.

Az a két találkozó is remek csatákat hozott, ahol nagyobb különbség mutatkozott. A Hatay az első meccsen Lille-ben 74-72-re alulmaradt. A második találkozón 84-71-es győzelmet arattak a törökök és ezzel jutottak a tavalyi évhez hasonlóan elődöntőbe. Ugyan a 30-12-es első negyedben nagy különbség alakult ki, de a franciák a folytatásban 4 egységre visszajöttek. A Salamanca a 17 pontos orenburgi sikere után a második meccsen 91-72-re verte orosz riválisát. Az Orenburg ugyanakkor a félidőben még 9 ponttal vezetett Spanyolországban.

Az elődöntőben Hatay – Reyer Venezia és Salamanca – Galatasaray párharcok lesznek. Az első mérkőzések hivatalos FIBA játéknapja március 22., a visszavágókat egy héttel később március 29-re írta ki a nemzetközi szövetség. Az időpontok egyeztetésére pénteken kerül sor, azt követően alakul ki a végleges menetrend.

A negyeddöntők visszavágóinak eredmény
(Rövid beszámolók és statisztikák a linkekre kattintva találhatóak.)

Spar Citylift Girona - Galatasaray 67-72 (18-18, 17-14, 16-20, 16-20)
A párharcot a Galatasaray nyerte 134-132-es összesítéssel.

Hatay - Villeneuve d'Ascq 84-71 (30-12, 12-23, 27-18, 15-18)
Továbbjutott a Hatay 156-145-ös összesítéssel.

Reyer Venezia - Mersin BB 60-65 (13-12, 16-19, 13-12, 18-22)
Továbbjutott a Reyer Venezia 139-138-as összesítéssel.

Perfumerias Avenida Salamanca - Nagyezsda Orenburg 91-72 (24-26, 13-20, 23-11, 31-15)
Továbbjutott a Salamanca 176-140-es összesítéssel.