Világbajnokság 2018

A Csata DSE lesz a Vasas Akadémia ellenfele a junior döntőben

2018.03.10. 18:38 | Utánpótlás hírek

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság második elődöntőjében a Csata DSE 66-62-re legyőzte a PEAC-KA Pécs együttesét.

Fotó: DVTK

Fotó: DVTK

Az első negyedben 7-7 után került lépéselőnybe a Csata DSE, 10 perc után 13-8 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban nagyjából ezen a különbségen állt be a meccs. A PEAC elsősorban centerjátékában bízott, míg a Csata DSE-nél Angyal Barbarától érkezett extra teljesítmény. A félidőben 31-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed közepén 39-29-nél érte el a 10 pontot a különbség a felek között. Az utolsó 10 percnek 45-33-ról vágtak neki a csapatok. Ebben a szakaszban 54-44-ig tartotta 10 pont környéki előnyét a Csata DSE. A pécsiek azonban nagy hajrába kezdtek és jó távoli dobásokkal az utolsó perchez érkezve 64-60-ra felzárkóztak.

A hajrában a Csata DSE nem engedte ki a kezéből a győzelmet és végül 66-62-es sikerrel lépett a vasárnap délutáni fináléba, ahol a DVTK-t legyőző Vasas lesz az ellenfele. A győztes gárdában a 23 pontos Angyal Barbara lett a legeredményesebb, míg a PEAC-nál Wentzel Nóra zárt 23 ponttal.

A döntőt a Vasas Akadémia és a Csata DSE között 15 órától rendezik, míg előtte 13 órától a DVTK Akadémia és a PEAC – KA Pécs mérkőzik a bronzéremért.