U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Kialakult a helyosztók párosítása a junior döntőn

2018.03.10. 14:37 | Utánpótlás hírek

Szombaton délelőtt az 5-8. helyért zajló csatározásokkal folytatódott a Nemzeti Leány Junior Bajnokság nyolcas döntője Miskolcon. Eldőlt, hogy az 5. helyért a BEAC-Újbuda és a Széchenyi KA, míg a 7. pozícióért a Kecskeméti KC és a Soproni Darazsak Akadémia mérkőzik.

Fotó: DVTK

Fotó: DVTK

A játéknap nyitó mérkőzésén a BEAC-Újbuda 59-54-re győzte le a Kecskeméti KC csapatát. A szoros első félidő után, melynek végén 28-27-re vezetett a BEAC, a harmadik negyedben alakult ki nagyobb különbség. A játékrész végére 50-39-re növelte előnyét a fővárosi együttes. A záró szakaszban azonban nyolc percen át mindössze 3 pontot ért el a BEAC a zónára váltó riválisa ellen. Ez idő alatt a kecskemétiek 5 egységre is felzárkóztak. A BEAC a 15-15 pontos Zana Klaudia és Juhász Angéla vezetésével végül megszerezte a győzelmet. Kecskeméti oldalon Schlégl Odett zárt 20 ponttal.

Fotó: DVTK

Fotó: DVTK

A másik ágon a Széchenyi KA Győr 77-65-re múlta felül a Soproni Darazsak Akadémiát. A Győr 6-0-val kezdett, de az első negyed végére 16-14-re felzárkózott a Sopron. A második etapban 3-6 pont között mozgott a Széchenyi KA előnye, a félidőben egy dudaszós győri tripla után 36-30 állt az eredményjelzőn. A harmadik etap elején 40-30-nál nőtt 10 egységre a különbség a felek között. Innentől ebben a dimenzióban mozgott a meccs. A csapatok 58-47-ről vágtak neki az utolsó 10 percnek, ahol már nem volt kérdés a győztes kiléte. A győri csapatban a 19 pontos Biczó Laura lett a legeredményesebb, míg a soproniaknál Balogh Liza ért el dupla-duplát 16 ponttal és 11 lepattanóval.

Eredmények, statisztikák

BEAC -Újbuda Kosárlabda Akadémia - Kecskeméti KC 59-54 (14-12, 13-16, 23-14, 9-12)

Széchenyi KA - Soproni Darazsak 77-65 (16-14, 20-16, 22-17, 19-18)