U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Kialakult a helyosztók párosítása a juniorok „B” döntőjében

2018.03.10. 20:19 | Utánpótlás hírek

Szombaton négy mérkőzéssel folytatódott a Nemzeti Leány Junior Bajnokság „B” döntője, melynek küzdelmei a Városmajorban zajlanak. Kialakultak a vasárnapi helyosztó mérkőzések párosításai.

A 9. helyért a Szolnoki MÁV SE és a Dávid Kornél KA mérkőzik vasárnap. A szolnokiak 71-49-re győzték le a Debreceni KA-t. A két csapat között már a 25-8-as első negyedben jelentős különbség alakult ki. A győztes gárdában a 16 pontos Ratkai Bonita lett a legeredményesebb, míg mellette Baczuk Virág jegyzett 14 pontot. A debrecenieknél a 14 pontos Száva Dorina és a dupla-duplát (10 pont, 13 lepattanó) elérő Muzsnay Lilla remekelt.

A DKKA a házigazda MTK Budapestet verte 63-49-re. Ebben a párosításban is már a 31-9-es első negyedben döntő különbség alakult ki. A székesfehérváriaknál Nagy Annamária 24 egységig jutott, Laufer Gabriella pedig 21 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplát ért el. Az MTK-nál Földi Anna és Nagy Anna zárt 10-10 ponttal. A 11. helyért az előbbi párharcok vesztesei, azaz a Debrecen és az MTK mérkőznek a záró napon.

A 13. helyért a Gyakorló DSE és a Nyíregyházi Kosársuli harcol. A Gyakorló DSE 66-53-ra verte a ZTE együttesét. A két csapat között a félidőig 10 pontos különbség alakult ki és innentől a 20 egységig jutó Nádorfalvi Jázmin vezetésével a Gyakorló DSE kézben tartotta az irányítást. A zalaegerszegieknél a 14 pontos Preisinger Boglárka lett a legeredményesebb.

A nyíregyháziak 74-43-ra múlták felül a Törekvés SE-t. A két csapat között már a félidőben 21 pontos differenciát regisztrálhattunk. A győztes gárdában a 22 egységet elérő Cziránku Bernadett lett a legeredményesebb. A Törekvés SE gárdájában pedig Dobos Kíra zárt 11 ponttal. A vasárnapi játéknapon az előbbi két párharc vesztese, azaz a Zalaegerszeg és a Törekvés SE a 15. helyért játszik.

13-16. helyért
Gyakorló DSE - Zalaegerszegi KTE 66-53 (12-18, 25-9, 19-17, 10-9)
Nyíregyházi Kosársuli - Török Flóris - Törekvés SE 74-43 (21-9, 20-11, 18-17, 15-6)