Világbajnokság 2018

Szekszárdi győzelem a DVTK otthonában, a Cegléd a ZTE-t verte, a Győr és a PEAC érvényesítette a papírformát

2018.03.10. 23:35 | Magyar Bajnokság

Szombaton négy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A játéknap rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerni tudott az Aluinvent DVTK otthonában. A VBW CEKK Cegléd szoros meccsen verte a ZTE NKK-t. A CMB Cargo UNI Győrnek és a PEAC-Pécsnek nem volt nehéz dolga a fővárosban.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 59-52-es sikert aratott az Aluinvent DVTK otthonában. A hazaiak 9-4-es előnyre tettek a mérkőzés kezdetén és ezt az első negyedben végig őrizték. A 18-15-ről induló második etapban gyorsan fordított a KSC és innentől kezdve fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A küzdelmes meccsen 31-30-ra a DVTK vezetett a félidőben. A harmadik negyedben 38-36 után egy 13-4-es sorozattal került előnybe a Szekszárd. Az utolsó 10 percnek 49-42-ről vágtak neki a felek. Itt még kétszer is felzárkózott 4 pontra a sérült Raksányi Krisztina nélkül felálló DVTK. A jobban lepattanózó Szekszárd azonban őrizte előnyét és a sikerével újabb lépést tett az alapszakasz első helye felé.

A VBW CEKK Cegléd 74-70-re verte a ZTE NKK együttesét. Az első negyedben a ZTE került lépéselőnybe, 10 perc után 19-16-ra vezettek a zalaegerszegiek. A játék képe a második negyedben sem változott. A ZTE jó távoli dobásokkal 28-21-re lépett el és az ekkor megszerzett előnyét a félidőig őrizte. A harmadik etapnak 38-30-ról vágtak neki a csapatok. Nem telt el három perc, amikor 41-41-nél a CEKK egyenlített. Innentől felfokozott hangulatú kiegyenlített küzdelem jellemezte a találkozót. A harmadik etap végén 51-50-re a ZTE ment. A záró szakaszban 57-55 után a Cegléd 9-2-es sorozattal fordított és ezzel már kézben tartotta a meccset. A ZTE a folytatásban 1 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott.

A CMB Cargo UNI Győr 75-49 arányban múlta felül az MTK Budapestet. A győrieknél betegség miatt Cyesha Goree és Danielle Robinson hiányzott, de nélkülük is magabiztos győzelmet aratott Völgyi Péter együttese. Már az első negyedben 14-0-s futással előnybe került a Győr. 10 perc után 24-13 állt az eredményjelzőn. A második etapban 30-13 után volt az MTK-nak egy felzárkózása, de a folytatásban 20 egység környékén állt be a meccs. A 46-29-es félidőt követően sem változott a játék képe. Az MTK több dobóhelyzetet tudott kialakítani, mint az első 20 percben, 13 pontnál közelebb azonban nem került. A 60-43-ról induló negyedik negyedben nem volt kérdés a győztes kiléte.

A PEAC-Pécs 75-34-es sikert aratott a BEAC-Újbuda otthonában. Az első negyedben 4-4 után magához ragadta a kezdeményezést a PEAC. Az első szakasz végén 19-11-re vezetett, majd az egyoldalú találkozón a második negyedben el is döntötte a győztes kilétét a palánk alatt óriási fölényben játszó pécsi gárda. A 42-17-es félidő után a folytatásban is hasonlóan nagy különbség jellemezte a mérkőzést.

Aluinvent DVTK - Atomerőmű KSC Szekszárd 52-59 (18-15, 13-15, 11-19, 10-10)