Világbajnokság 2018

A PEAC-KA Pécs a bronzérmes a junioroknál

2018.03.11. 15:13 | Utánpótlás hírek

A Miskolcon rendezett Nemzeti Leány Junior Bajnokság nyolcas döntőjének bronzcsatáján a PEAC-KA Pécs 74-66-ra legyőzte a DVTK Akadémiát és ezzel a 3. helyen zárt.

Fotó: DVTK

Fotó: DVTK

Mivel mindkét csapat számára nagy sikert jelentett volna a bronzérem megszerzése, így kifejezetten magas intenzitású fordulatos találkozó kerekedett a motivált felek között. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség, fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül 10 perc után 21-20-ra vezetett a DVTK. A második szakasz elején a hazaiak kaptak el egy jobb sorozatot, melynek végén 33-25-re léptek el. A félidő hajrájára a pécsiek rendezték a soraikat és 38-30 után a nagyszünetig 40-37-re felzárkóztak.

Fotó: DVTK

Fotó: DVTK

A harmadik etap is hasonló forgatókönyv szerint alakult, sokáig 5-6 egység között mozgott a hazai előny. A PEAC 56-50 után a negyed utolsó két percét 8-0-ra hozta és ez jelentette a bronzcsata nagy fordulatát. A záró szakasznak 58-56-ról futottak neki a felek. A játékrész közepéhez érkezve 65-60-ra léptek el a pécsiek. A DVTK a folytatásban még két egységre felzárkózott, de a PEAC higgadtabb és pontosabb tudott maradni a végjátékban, így 74-66-os győzelemmel megszerezte a bronzérmet.

A győztes pécsi gárdában Jelena Radonjic 20, míg Milica Vojinovic 15 ponttal zárt. A DVTK-nál Kiss Angelika 24 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el, Halász Zsófia pedig 18 egységig jutott.

Részletes információk, fotók az esemény hivatalos Facebook oldalán:

DVTK Akadémia - PEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs 66-74 (21-20, 19-17, 16-21, 10-16)