Világbajnokság 2018

A Szolnok nyerte a juniorok „B” döntőjét

2018.03.11. 21:38 | Utánpótlás hírek

Vasárnap lezárult az MTK városmajori kosárlabda csarnokában a Nemzeti Leány Junior Bajnokság „B” döntője. A Szolnok nyerte a tornát, amivel az országos rangsor 9. helyét szerezte meg.

Az országos rangsor 9. helyéért zajló döntőben a Szolnoki MÁV SE 59-44-re verte a Dávid Kornél KA csapatát. A szoros első negyed után a második szakaszban a DKKA ragadta magához a kezdeményezést. A félidőben 33-26-ra vezettek is. A harmadik negyedben 39-28 után a Szolnok a játékrész végéig 41-40-re felzárkózott. A záró szakaszban a szolnokiak nagy fölénybe kerültek, végül 19-3-ra megnyerték ezt a periódust. A győztes gárdában Baczuk Virág 22 ponttal lett a legeredményesebb, míg a Dávid Kornél KA együttesében Laufer Gabriella jutott szintén 22 egységig.

Az MTK Budapest lett az országos 11. helyezettje a junioroknál. A helyosztó találkozón 71-57-re győzte le a házigazda fővárosi együttes a Debreceni KA alakulatát. A szoros első félidő után, amikor 38-34-re vezetett a Debrecen, a harmadik etapban fordított az MTK. A harmadik negyed végén már 53-47 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban kézben tartotta a mérkőzést az MTK és a 16 pontos Gróf Júlia, illetve 15 egységig jutó Bojtár Boglárka vezetésével megszerezte a győzelmet. A debrecenieknél a 14 pontos Száva Dorina lett a legeredményesebb.

A 13. helyet a Nyíregyházi Kosársuli szerezte meg, akik 108-41-re győzték le a Gyakorló DSE alakulatát. Az egyoldalú találkozón a 30-12-es első negyed döntőnek bizonyult. A nyíregyháziaknál a 21 pontos Hidas Réka lett a legeredményesebb. A 15. helyen pedig a Zalaegerszeg zárt, miután 62-60-ra legyőzték a Törekvés SE-t. Az utolsó két percbe 61-52-ről érkeztek a csapatok, innen lett szoros a vége. A zalaegerszegi csapatban született a játéknap legponterősebb egyéni teljesítménye, Kovács Georgina 34 ponttal zárt.

9. helyért
Szolnoki MÁV SE - Dávid Kornél KA 59-44 (17-16, 9-17, 14-8, 19-3)

11. helyért
Debreceni KA - MTK Budapest 57-71 (23-18, 15-16, 9-19, 10-18)

13. helyért
Gyakorló DSE - Nyíregyházi Kosársuli 41-108 (12-30, 15-26, 8-30, 6-22)

15. helyért
Zalaegerszegi KTE - Török Flóris - Törekvés SE 62-60 (11-14, 21-9, 16-18, 14-19)