Világbajnokság 2018

Lezárultak a Divíziós I-es konferenciák küzdelmei az Egyesült Államokban

2018.03.12. 09:23 | NCAA Női kosárlabda

Vasárnapról hétfőre virradóra az Egyesült Államokban az egyetemi női kosárlabdázást tekintve lezárult az évad egy fontos szakasza. Az utolsó még zajló rájátszás küzdelmek is a végjátékukhoz érkeztek, megvannak a Divíziós I-es konferenciák bajnokai.

A magyar érdekeltségű mérkőzésekről már korábban beszámoltunk. Az alábbi táblázatban pedig láthatóak a Divízió I-es Konferenciák bajnokai. A legtöbb pályán érvényesült a papírforma, de akadtak olyan Konferenciák, ahol alacsonyabban rangsorolt csapatok hódították el a trófeát.

Ide tartozik az Atlantic 10 Konferencia, ahol az 5. helyen rangsorolt George Washington ért fel a csúcsra. Négy éven belül harmadszor lettek bajnokok. A Big West Konferenciában is az 5. helyen rangsorolt együttes, a CSUN szerezte meg a bajnoki címet.

A Colonial Athletic Konferenciában az ELON úgy védte meg a címét, hogy a rájátszást 3. helyen rangsorolva várta. Ebben a Konferenciában 1992 óta nem volt példa arra, hogy a 3. helyen rangsorolt csapat érjen fel a csúcsra. A Conference USA küzdelmeit Tóth Tímeáék szereplése miatt kiemelten követtük. Itt végül a Western Kentucky a döntőben le tudta győzni az alapszakaszt megnyerő UAB gárdáját és négy éven belül harmadszor lett bajnok.

A Southland Konferencia döntőjében a 4. helyen rangsorolt Nicholls State legyőzte a 2. kiemeléssel bíró SFA alakulatát és fennállása során először ért fel a csúcsra a konferenciájában. A Southwestern Konferenciában a 3. helyen rangsorolt Grambling State lett a végső győztes, miután a döntőben az első helyen kiemelt Southern-t verték. A Western Athletic Konferenciában a Seattle University írt történelmet, mivel először tudták megnyerni a Konferenciájukat.

A Divizió I-es Konferenciák bajnokai automatikusan ott vannak az országos bajnokság főtábláján, melynek mezőnyét és sorsolását hétfőről keddre virradóra ismerhetjük meg.