Világbajnokság 2018

Lezárultak a negyeddöntő párharcok Szlovákiában

2018.03.14. 20:25 | Szlovákia

Kedden és szerdán rendezték Szlovákiában a bajnoki negyeddöntők második mérkőzéseit. Minden párharc lezárult két meccsen.

Az MBK Ruzomberok Bozóki Bettinával a soraiban a BKM Junior UKF Nitra otthonában 84-31-es győzelmet aratott. A 31-8-as első negyed eldöntötte a találkozót, melyen Bozóki Bettina 23 perc alatt 6 pontot és 2 lepattanót ért el. Az MBK Ruzomberok 2-0-val nyerte a párharcot.

A címvédő Good Angels Kosice az EEWBL Final Four-ra készülve még kedden 81-42-re verte a Slovan Bratislava alakulatát. A szorosabb első negyed után a 17 pontos Jurčenková és a 14 pontos Bálintová vezetésével a kassaiak behúzták a kötelező győzelmet. Ezzel a Good Angels is 2-0-ra nyerte a párharcot.

A Pieą»anské Čajky 100 pontig jutott a Banská Bystrica otthonában. A 100-44-es sikerük alkalmával a Zohnová, Páleníková, Jakubcová trió remekelt, akik hárman együtt 63 pontot értek el. A pöstyéniek 2-0-val léptek tovább az elődöntőbe.

Az ©BK ©amorín hétvégén idegenben aratott szoros csatában győzelmet. Ezt követően hazai pályán másodszor is legyőzték a BAM Poprad gárdáját és 2-0-s összesítéssel jutottak tovább. A félidőben még csak 5 egységgel jártak előrébb, végül azonban 72-56-os sikert ünnepelhettek. A helyszíni beszámolók Simona Marcová 24 pontját emelik ki.

BK Slovan Bratislava – GOOD ANGELS Koąice 42-81
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a GOOD ANGELS Koąice javára.

BK ©KP 08 Banská Bystrica – Pieą»anské Čajky 44-100
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Pieą»anské Čajky javára.

BKM Junior UKF Nitra – MBK Ruľomberok 31-84
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a7 MBK Ruľomberok javára.

©BK ©amorín – BAM Poprad 72-56
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az ©BK ©amorín javára.