U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A Szekszárd és a DVTK ünnepelhetett győzelmet pénteken

2018.03.16. 21:38 | Magyar Bajnokság

Pénteken két mérkőzést rendeztek a hazai élvonal 21. fordulójában. Az Atomerőmű KSC Szekszárd a BEAC-Újbudát, az Aluinvent DVTK pedig a PEAC-Pécs együttesét győzte le.

Az Aluinvent DVTK 76-70-as sikert aratott Pécsett. A pontgazdag első negyed elején a PEAC került kisebb előnybe, majd az ezen az estén is Raksányi Krisztinát nélkülöző DVTK egy 9-0-s sorozattal fordított. 10 perc után 21-18 állt az eredményjelzőn. A második etapban is hasonlóan ponterős teljesítményeket láthattunk. A félidőig 9 triplát értékesített a két csapat. A fordulatos játékrész végén 40-38-ra vezetett a DVTK. A harmadik szakaszra sem változott a játék képe, kiélezett fej-fej melletti küzdelem zajlott. A játékrész második felében 52-49-es pécsi előny után 13-4-es szériával zárta a játékrészt a DVTK. A 62-56-ról induló záró szakaszban 7-8 egységre nőtt a differencia, majd 72-64 után még 72-68-ra felzárkóztak a pécsiek. Ez volt a legszorosabb állás a hajrájában. A sikerével a DVTK megőrizte esélyét az alapszakasz 4. helyének megszerzésére.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 75-51-re győzte le a BEAC-Újbudát. Mindkét csapatban akadtak hiányzók. Hazai oldalon Sara Krnjic nem állt a szakmai stáb rendelkezésére, míg a BEAC-nál a betegséggel bajlódó György Tímea nem tudott pályára lépni és a klubtól a héten távozott Pusztai Sára. A Szekszárd 11-4-es előnyre tett szert a találkozó elején, majd az első etap végén 25-11 állt az eredményjelzőn. A második szakasz elején 28-20-ra felzárkózott a BEAC, ezt követően pedig 10-13 pont környékén állt be a meccs. A 38-25-ös félidő után a harmadik szakasz elején 49-28-nál növelte 20 egység fölé előnyét a KSC. A záró szakasznak 59-34-ről futottak neki a csapatok. Itt már ezen a 20 pont környéki szinten állt be a különbség. A másodikhoz hasonlóan a negyedik negyedet is megnyerte a BEAC. A Szekszárd pedig ezzel a sikerével újabb lépést tett az alapszakasz első helye felé.

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK Miskolc 70-76 (18-21, 20-19, 18-22, 14-14)