U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Cegléd és a PINKK idegenben, a ZTE hazai pályán győzött

2018.03.17. 21:52 | Magyar Bajnokság

Szombaton három mérkőzést rendeztek a hazai élvonal 21. fordulójában. A játéknap rangadóján a Cegléd legyőzte a Győrt, a ZTE a negyedik negyedben tudta leszakítani az MTK-t, a PINKK egylabdás meccsen nyert a Vasas otthonában.

A VBW CEKK Cegléd 83-69-es sikert ünnepelhetett a CMB Cargo UNI Győr otthonában. A győri Olimpiai Sportparkban rendezett találkozó első perceiben 12-5-ös előnyre tett szert a Cegléd. A folytatásban felzárkózott a Győr, de végül 10 perc után így is 19-15-re vezetett a CEKK. A második etapban a 10 perc alatt 12 pontot szerző Nirra Fields vezetésével a Győr 28-24-re fordított. A félidőig innentől váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A harmadik negyednek 38-38-ról vágtak neki a felek. Ezt a szakaszt 9-2-vel indították a ceglédiek. A Győrnek 47-45-nél még akadt egy felzárkózása, de összességében a vendégek kézben tartották az irányítást. A játékrész végén 63-55 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban 69-59-nél érte el a 10 pontot a különbség és innentől végig ebben a dimenzióban mozgott a mérkőzés.

A ZTE NKK 63-46-ra győzte le az MTK Budapestet. A két csapat között sokáig nem alakult ki nagy különbség. Az első negyedben 13-13 után tett szert kisebb lépéselőnyre a ZTE, 10 perc után végül 26-20-as előnyben volt. A második etap elején 33-23-nál elérte a 10 pontot a differencia, de ezt követően az MTK közelebb tudott kerülni riválisához. A 39-31-es félidő után kisebb meglepetésre a harmadik negyedben is hasonlóan szorosan alakult a meccs. A játékrész hajrájához közeledve 48-42-re felzárkózott még az MTK. Az utolsó 10 percnek 52-44-ről vágtak neki a felek. Itt már egyértelműen kijött a tudáskülönbség a két együttes között. Végül ezt a szakaszt 11-2-re nyerte a ZTE és ezzel behúzta a győzelmet, mely nagyon sokat érhet. Egy nagyobb arányú győri sikerrel az utolsó fordulóban még az alapszakasz harmadik helye is elérhető a zalaegerszegieknek.

A játéknap legszorosabb mérkőzésén 70-69-es sikert aratott a PINKK Pécsi 424 a Vasas Akadémia otthonában. Küzdelmes meccs kerekedett, ahol az első negyedben a vendégek 15-14-es vezetése után a Vasas került lépéselőnybe. A 25-21-ről induló második negyedben 25-25-nél még egyenlített a PINKK, majd innen ismét a Vasas járt előrébb. A legnagyobb különbség 43-33-nál 10 pont volt a felek között. A félidőben 45-35 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben 54-46 után kezdte meg a felzárkózást a PINKK. A játékrész hajrájában 3 egységre olvadt a különbség. A záró szakasznak 57-52-ről vágtak neki a felek. Az utolsó 5 percbe 64-57-ről érkeztek a csapatok. Innen ledolgozta hátrányát a PINKK, majd 8 másodperccel a mérkőzés vége előtt Tijana Cukic megszerezte a pécsiek győztes találatát.

CMB Cargo UNI Győr - VBW CEKK Cegléd 69-83 (15-19, 23-19, 17-25, 14-20)
Legjobb dobók:
CMB Cargo UNI Győr: Nirra Fields 14/3, Czank Tímea 8/6, Cyesha Goree 8, Krivacevic Tijana 7/3.
VBW CEKK Cegléd: Medgyessy Dóra 19/9, Kányási Veronika 15/6, Jelena Maksimovic 14, Shayla Cooper 13/3.

ZTE NKK – MTK Budapest 63-46 (26-20, 13-11, 13-13, 11-2)
ZTE NKK: Nadia Parker 20, Hegedűs-Őri Györgyi 17, Sigi KOziar 15/6, Gorjanácz Ágnes 7/3.
MTK Budapest: Székely-Horváth Zsuzsanna 15/6, Szabó Flóra 9, Koch Dóra 5/3, Wéber Fruzsina 5.

Vasas Akadémia - PINKK-Pécsi 424 69-70 (25-21, 20-14, 12-17, 12-18)
Vasas Akadémia: Ezinne Kalu 15/6, Jefimija Karakasevic 15, Dombai Réka 12/3, Varga Alíz 10.
PINKK-Pécsi 424: Ivey Slaughter 15, Tijana Cukic 13/3, Shelby Cheslek 10, Sánta Petra 10.