U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Az első öt nem hibázott Franciaországban

2018.03.17. 21:38 | Franciaország

Pénteken és szombaton rendezték a francia élvonalban a 18. fordulót. Nem született meglepetés, a tabella első öt helyezettje hozta a győzelmeket.

A Bourges 72-56-ra győzte le a Hainaut Basket csapatát. A két gárda között az egész meccsen nem alakult ki nagy különbség. A 32-32-es félidő után a harmadik negyed végére a Hainaut Basket került kisebb lépéselőnybe. Az 54-49-ről induló záró szakaszban 56-56-nál érte utol riválisát a Bourges, majd 60-56-ra el is lépett tőle. Ez egy 11-2-es széria volt. A folytatásban a Hainaut Basket ugyan 64-62-nél még visszavette a vezetést, de a végjátékból a Bourges jött ki győztesen. A 23 pontos Valériane Ayayi lett a győztes gárda legeredményesebbje.

A Villeneuve d'Ascq a Mondeville-t győzte le 61-53-ra. Sokáig úgy nézett ki, hogy meglepetés születhet. A félidőben még 33-29-re a Mondeville vezetett. A harmadik etap végére azonban 43-42-re fordított a Villeneuve d'Ascq. A záró szakaszban 48-46 után egy 11-2-es szériával döntötte el a meccset a tabella második helyén álló lille-i gárda, melynek keretében Pauline Akonga dupla-duplát (21 pont, 11 lepattanó) ért el.

A Charleville-Mézières hasonlóan nagy küzdelemben a Nantes Rezé-t múlta felül 86-81-re. A Nantes az első negyed végére 11 pontos előnyt épített fel és ebből 10-et a félidőig megtartottak. A 47-37-ről induló harmadik negyedben fordított a Charleville-Mézières. Egy 7-0-s sorozattal zárták a játékrészt, amivel 60-56-os előnyre tettek szert. Az utolsó 10 percben 73-70-nél még akadt egy kisebb felzárkózása a Nantes-nak, de a győztes kiléte már nem volt kérdés. A Charleville-Mézières-nél a 26 pontos Kaleena Mosqueda-Lewis remekelt.

Ami a többi találkozót illeti. A Lyon a Nice, a Lattes Montpellier a Roche Vendée, míg egy fordulatos csatában a Basket Landes a Tarbes alakulatát múlta felül.

Lyon - Nice 67-54
Charleville-Mézières - Nantes Rezé 86-81
Basket Landes - Tarbes 71-67
Lattes Montpellier - Roche Vendée 86-50
Villeneuve d'Ascq - Mondeville 61-53
Bourges - Hainaut Basket 72-66