Kassa – TTT Riga döntő lesz az EEWBL-ben

2018.03.17. 18:45 | Európa

Szombaton délután rendezték a Rigában zajló EEWBL Final Four elődöntőit. A fináléba jutást a Good Angels Kosice és a házigazda TTT Riga vívta ki.

Fotó: eewbl.eu

A Good Angels Kosice 74-69-re győzte le az Udominate Basket csapatát. Az előzetes híreknek megfelelően a svédekkel Brianna Kiesel ugyan elutazott a Final Four-ra, de nem tudott pályára lépni. Hiányában az első percekben nem tűntek versenyképesnek. Az umea-i csapat 8-4-es vezetése után ugyanis a Kassa 18-0-s sorozattal hagyta állva riválisát. Az első szakasz végén 22-14 állt az eredményjelzőn, majd a második etapban a 16 pontot is elérte a különbség.

A 39-28-as félidőt követően a harmadik negyed nagy fordulatot hozott. Az Udominate Basket 58-55-re fordított ebben az etapban. A játékrész végére 59-58-nál visszavette a vezetést a Kassa. A záró szakasz első 5 pontját is a szlovák bajnok szerezte. A folytatásban 68-67-re még felzárkózott a svéd alakulat, de a hajrában a rutinosabb és magas posztokon stabilabb Good Angels Kosice behúzta a győzelmet. Devereaux Peters 14, Anna Jurcenkova 12 ponttal vezette győzelemre csapatát.

A másik ágon nem alakult ki ilyen éles mérkőzés. A TTT Riga 82-58-ra verte a Dinamo Moszkvát. Az első negyedben döntő különbség alakult ki, 10 perc után 31-15-re vezettek a lettek. A második szakasz közepére 20 egység környékén állandósult a különbség. A 48-30-as félidő után a harmadik etap elejét még megnyomta a házigazda, majd a rigai szakmai stáb már a döntőre tartalékolva sokat cserélt. A nagy különbségű meccsen mindkét oldalon minden nevezett játékos lehetőséget kapott.

Udominate Basket – Good Angels Kosice 69-74 (14-22, 14-17, 30-20, 11-15)
TTT Riga – Dinamo Moszkva 82-58 (31-15, 17-15, 15-14, 19-14)