Világbajnokság 2018

A Kassa és a Rózsahegy került előnybe a szlovák elődöntők során

2018.03.21. 21:00 | Szlovákia

Szerdán megkezdődtek Szlovákiában az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki elődöntő párharcok. A Kassa és a Rózsahegy került előnybe.

A Good Angels Kosice három nappal az EEWBL sikere után 55-43-ra múlta felül az SBK Samorin-t. A kassai együttesben Darxia Morris pihenőt kapott és a többi kulcsjátékos is mindössze 15-18 percet töltött a pályán. Az első negyedben még a somorjai alakulat volt előnyben. A 20-6-os második etapban azonban fordított a Kassa és végül az előnyét végig őrizve behúzta a kötelező győzelmet. Barbora Balintova és Anna Jurcenkova 10-10 ponttal zárt.

Az MBK Ruzomberok elvette a Pieą»anské Čajky pályaelőnyét, miután közvetlen riválisuk otthonában 70-62-es sikert ünnepelhettek. Az első szakasz végén még 23-16-ra a pöstyéniek vezettek, majd a második etapban 24-19 után egy 15-3-as futással fordított a rózsahegyi gárda. A 38-30-as félidő után a harmadik negyedben 45-45-nél még egyenlített a Pöstyén. Innen azonban ismét a vendégek kerültek előnybe. Az utolsó 10 percnek 52-46-ról vágtak neki a csapatok. Többször felzárkózott 1 pontra a házigazda, de fordítani nem tudott. Az MBK Ruzomberok sikeréből Bozóki Bettina 27 perc alatt 7 ponttal és 5 lepattanóval vette ki a részét.

Good Angels Koąice – ©BK ©amorín 55-43 (12-18, 20-6, 13-10, 10-9)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Good Angels Koąice javára.

Pieą»anské Čajky – MBK Ruľomberok 62-70 (23-16, 7-22, 16-14, 16-18)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 az MBK Ruľomberok javára.

A párharcok második találkozóit március 24-én, szombaton rendezik.