A Wisla Krakow és a CCC Polkowice már elődöntős Lengyelországban

2018.04.07. 21:35 | Lengyelország

Szombaton rendezték a negyeddöntő párharcok harmadik meccseit Lengyelországban. A Wisla Krakow és a CCC Polkowice kivívta az elődöntőbe kerülést. A másik két párosításban az alacsonyabban rangsorolt gárda van előnyben. Ők vasárnap délután saját közönségük előtt be is biztosíthatják a négy közé jutást.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó, 2-2-1-es rendszerben zajló negyeddöntő párharcokban szombaton és vasárnap az alacsonyabban rangsorolt csapatok otthonában rendezik a harmadik, illetve a negyedik összecsapásokat. A harmadik felvonások során két párharc már le is zárult. Kezdjük az összefoglalónkat ezekkel.

A Wisla Krakow óriási csatában 85-84-es győzelmet aratott a Gorzow otthonában. A harmadik etap végén még a hazaiak vezettek 71-59-re. Innen állt talpra a Wisla Krakow, mely végül a 30 pontos Leonor Rodriguez büntetőivel az utolsó fél percben biztosította be a sikert. Ezzel 3-0-ra nyerte a negyeddöntő párharcot. A CCC Polkowice is behúzta 3-0-val a negyeddöntőt. A harmadik meccsen 95-61-re ütötték ki a Lublin-t. A félidőre 15 pontos különbség alakult ki. Temi Fagbenle 19 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát a győztes gárdában.

A Gdynia az alapszakaszgyőztes Artego Bydgoszcz otthonában el tudta csípni az első meccset. Úgy várta tehát ezt a hétvégét 1-1-ről, ha hazai pályán mindkét meccset hozza, bejut az elődöntőbe. A feladat első fele sikerült, miután 65-59-re legyőzték riválisukat. Fordulatos találkozó kerekedett, ahol az utolsó három percbe 54-54-ről érkeztek a csapatok. A hajrában azonban a 17-17 pontos Kahleah Copper és Sofija Aleksandravicius vezette Gdynia bizonyult pontosabbnak. Vasárnap délután az alapszakasz 8. helyezettje saját közönsége előtt kivívthatja az elődöntős szereplés jogát.

A címvédő Sleza Wroclaw szintén nyerte az első meccset a Torun otthonában. A Gdyniához hasonlóan 1-1-es állásról két hazai siker és továbbjutás reményében várták a hétvégét. A küldetés első felét ők is teljesítették szombaton, miután 87-65-re legyőzték riválisukat. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A Wroclaw a félidőben 15 pontos előnnyel gazdálkodhatott és ezt magabiztosan őrizte végig. Elina Babkina 18 ponttal vezette győzelemre csapatát. A látottak alapján nem lenne meglepetés, ha vasárnap a Wroclaw saját közönsége előtt biztosítaná be helyét a négy között.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 84-85 (24-13, 28-26, 19-20, 13-26)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-0-a Wisla Krakow javára.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice 61-95 (18-23, 11-21, 17-31, 15-20)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-0-a CCC Polkowice javára.

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 65-59 (17-9, 12-19, 16-13, 20-18)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a Basket 90 Gdynia javára.

1KS ¦lęza Wrocław - Energa Toruń 87-65 (27-18, 23-17, 13-15, 24-15)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a 1KS ¦lęza Wrocław javára.