A Fenerbahce nyerte a török presztízsrangadót

2018.04.08. 22:29 | Törökország

Vasárnap került sor a Fenerbahce és a Galatasaray rangadójára Törökországban. A Fenerbahce 75-68-ra legyőzte nagy riválisát.

Érdekes mérkőzés kerekedett, miután az Európa Kupa döntőjére készülő Galatasaray kezdett jobban. 10 perc után 21-17-es előnyben voltak, majd a második etap elején 29-23-ra is vezettek. Innen azonban a félidőre 35-32-re fordított a Fenerbahce. A harmadik etap már a Fener fölényét hozta, akik 44-39 után egy 11-4-es sorozattal szakították le riválisukat.

Az utolsó 10 percnek 56-43-ról futottak neki a csapatok. Ebben a periódusban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Galatának a hajrájában 70-66-nál még akadt egy felzárkózása, de a Fener sikere nem forgott veszélyben. A győztes gárda legeredményesebbje a 21 pontos Anastasiya Verameyenka lett, míg a Galatasaray együttesében Allie Quigley 20 pontig jutott.

Vereségével még nem biztos a Galatasaray helye a rájátszásban. Az utolsó fordulóban a kilencedik helyezett Ormanspor gárdájával vívnak ki-ki mérkőzést. Ami a többi eredményt illeti. A Sopron Basket Euroliga elődöntős riválisának, a Yakin Dogu Universitesi-nek a hosszabbításos sikeréről már beszámoltunk. A Hatay fontos összecsapást nyert a Besiktas otthonában. A Mersin pedig simán verte a Samsun alakulatát.

Adana Aski - Yakin Doğu Üni. 76-83
OGM Ormanspor - Abdullah Gül Üniversitesi 69-67
Beşiktaş - Hatay BSB. 60-73
İstanbul Üniversitesi - Botaş 74-66
Mersin BSB. - Samsun Canik Bld. 102-62
Fenerbahçe - Galatasaray 75-68