U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Az USK Praha már döntős Csehországban, a KP Brno előnyben

2018.04.11. 20:51 | Csehország

Csehországban az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki elődöntő párharcok harmadik meccseit rendezték. Az USK Praha a papírforma szerint bejutott a döntőbe, a másik ágon a KP Brno került előnybe.

Az USK Praha 87-49-re győzte le a Hradec Králové gárdáját. A két csapat között az első félidőben ezúttal sem alakult ki nagy különbség. A szünetben mindössze 42-35-re vezettek a prágaiak. A folytatásban azonban könnyedén érvényesítette fölényét a címvédő. A prágai keretben a 20 pontos Leticia Romero lett a legeredményesebb.

A másik ágon sokkal élesebb csata zajlik. Eddig nem született hazai győzelem a párharcban. Az első meccsen a KP Brno nyert Nymburkban. A második találkozón a brnói együttes otthonában bizonyult jobbnak a Nymburk. Ezúttal pedig a KP Brno 87-84-es sikert ünnepelhetett a Nymburk csarnokában. A végig szoros találkozón az utolsó másfél percbe 79-79-ről érkeztek a csapatok. A hajrát a 21 pontos Edita ©ujanová vezette KP Brno bírta jobban, akik szombaton a negyedik mérkőzésen így hazai pályán kivívhatják a döntőbe kerülést.

ZVVZ USK Praha - Sokol Nilfisk Hradec Králové 87-49 (24-15, 18-20, 21-3, 24-11)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 az USK Praha javára.

DSK Basketball Nymburk - KP Brno 84-87 (18-26, 22-23, 23-16, 21-22)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a KP Brno javára.