U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

UMMC Jekatyerinburg – Dinamo Kurszk döntő lesz Oroszországban

2018.04.13. 22:41 | Oroszország

Nem történt meglepetés, pénteken az UMMC Jekatyerinburg és a Dinamo Kurszk is lezárta elődöntős párharcát Oroszországban. Mindkét együttes 2-0-val lépett a fináléba, mely az Euroliga Final Four-t követően április 27-én kezdődik.

A pályaválasztói jog felcserélése miatt az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntőben a második meccset is hazai pályán játszotta az UMMC Jekatyerinburg az Enisey Krasznojarszk ellen. Ezúttal 90-47-es győzelmet aratott a címvédő. Az egyoldalú meccsen a 30-16-os első negyed eldöntött minden lényeges kérdést. Mély rotációt alkalmazva végig kézben tartotta a meccset a Jekatyerinburg, melynek keretében a 18 pontos Maya Moore lett a legeredményesebb.

A Dinamo Kurszk a Nagyezda Orenburg otthonában lépett pályára. Ez jóval szorosabban alakult, mint a párharc első meccse. A kurszkiak végül 88-83-as győzelmet arattak. A félidőben az Orenburg 9 ponttal vezetett. Ezt követően azonban gyorsan felzárkózott a Kurszk és onnantól fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó három percbe 82-82-ről érkeztek. A hajrában az Angel McCoughtry (22 pont) és Nneka Ogwumike (16 pont) kettőse által vezetett kurszkiak bizonyultak pontosabbnak.

UMMC Jekatyerinburg - Enisey Krasznojarszk 90-47 (30-16, 17-11, 23-9, 20-11)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az UMMC Jekatyerinburg javára.

Nagyezsda Orenburg - Dinamo Kurszk 83-88 (29-25, 28-23, 15-26, 11-14)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Dinamo Kurszk javára.