U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A KP Brno lesz az USK Praha ellenfele a cseh döntőben

2018.04.14. 19:11 | Csehország

Szombaton délután rendezték a még nyitott elődöntő párharc negyedik meccsét Csehországban. A KP Brno hazai pályán 73-64-re legyőzte a Nymburk együttesét és ezzel 3-1-re megnyerte az elődöntőt. A fináléban az USK Praha gárdájával mérkőznek.

Fotó: Facebook.com/krpolebrno/

A párharc egyik mérkőzésén sem született eddig hazai győzelem. Legutóbb a KP Brno a Nymburk otthonában nagy csatában 3 pontos sikert aratott, ezzel tett szert 2-1-es előnyre. Az első negyedben ezúttal is fej-fej mellett haladtak a csapatok: 10 perc után 17-16-ra vezetett a brnói gárda. A második etapban nagyot fordult a játék képe. A hazaiak gyorsan növelték az előnyüket, egy 12-0-s szériával 43-25-re módosult az állás.

A harmadik szakasznak 43-27-ről vágtak neki a felek. A Nymburk még egy fellángolással 6 egységre megközelítette riválisát, de ennél jobban a második félidőben nem tudtak felzárkózni. Az 55-47-ről induló záró szakaszban elérte a 19 egységet a differencia. A 73-64-es végeredményt hozó találkozón a 18 pontos Edita ©ujanová lett a győztes gárda legeredményesebbje.

Csehországban a 2017/2018-as évad végén az USK Praha és a KP Brno mérkőzik a bajnoki címért. A döntő menetrendje a klubok megállapodása és a televíziós közvetítés időrendje alapján alakul ki a következő napokban.

KP Brno - DSK Basketball Nymburk 73-64 (17-16, 26-11, 12-20, 18-17)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-1 a KP Brno javára.