U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Vezet az elődöntőben a Szekszárd

2018.04.14. 20:38 | Magyar Bajnokság

Az Atomerőmű KSC Szekszárd előnybe került az elődöntőben. A szekszárdiak 77-65-re legyőzték a ZTE NKK együttesét az egyik fél második sikeréig tartó párharc első mérkőzésén.

Határozott játékkal kezdte a mérkőzést az Atomerőmű KSC Szekszárd, nem telt el 5 perc és 17-7-nél már elérte a 10 pontot a differencia. Az első szakasz végén 27-13 állt az eredményjelzőn. A második negyedben is sokáig őrizte magabiztos előnyét a KSC. Végül a félidő hajrájában 41-27 után kezdte meg ledolgozni a meccs elején összeszedett hátrányát a ZTE. Amikor Hegedüs-Őri Györgyi dudaszós triplája célt ért, a nagyszünetre 41-37-re felzárkóztak a vendégek.

A harmadik negyedben 5-8 pont között állt be a különbség a felek között. Óriási küzdelem zajlott a pályán. Az utolsó 10 percnek 58-50-ről vágtak neki a csapatok. A játékrész elején 61-50-nél ugyan átlépte a 10 egységet a szekszárdi előny, de ennél jobban nem tudtak ellépni a hazaiak. Nem forgott veszélyben a KSC sikere, a ZTE azonban légiósai ponterős játékával végig látótávolságban követte riválisát. A párharc szerdán 17 óra 30 perctől Zalaegerszegen folytatódik.

Mint ismeretes a másik ágon az Euroliga Final Four miatt már lezárultak a küzdelmek. A továbbjutó a Sopron Basket gárdájával mérkőzik a döntőben. A finálé menetrendjét éppen a minap ismerhettük meg. A párharc vesztese a CMB Cargo UNI Győrrel vívja a bronzcsatát.

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 77-65 (27-13, 14-24, 17-13, 19-15)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 az Atomerőmű KSC Szekszárd javára.