Világbajnokság 2018

A CCC Polkowice és a Sleza Wroclaw is 2-0-s előnyben a lengyel elődöntők során

2018.04.15. 19:56 | Lengyelország

A szombati nyitány után vasárnap a második mérkőzésekkel folytatódtak a lengyel elődöntő párharcok. Az első meccsekhez hasonlóan ezúttal is nyerni tudtak az alacsonyabban rangsorolt csapatok idegenben. A CCC Polkowice és a Sleza Wroclaw is 2-0-ra vezet, így szerdán hazai pályán kivívhatják a döntőbe jutást.

Fotó: facebook.com/1KSSlezaWroclaw/

A Sleza Wroclaw 61-57-es győzelmet aratott az Artego Bydgoszcz otthonában. A szombati hosszabíbtásos meccs után ezúttal úgy nézett ki, hogy az Artego Bydgoszcz lehet a befutó. A harmadik negyedben 10 ponttal is vezettek. Az utolsó 10 percnek a hazaiak 50-44-es előnyéről vágtak neki a felek. Itt azonban gyorsan egyenlített a Worclaw és szoros végjátékban behúzták a győzelmet. Sharnee Zoll-Norman és Tijana Ajduković 14-14 ponttal zárt.

A CCC Polkowice 63-59-es sikert ünnepelhetett a Wisla Krakow otthonában. Számszerű eredményben szinte ugyanaz született, mint szombaton. A játék képe azonban másként alakult, a Wisla Krakow ugyanis sokkal inkább meg tudta szorongatni riválisát. Az utolsó három percbe érve még 55-54-nél előrébb jártak. A hajrában azonban a Polkowice pontosabbnak bizonyult. Temi Fagbenle 14, Weronika Gajda és Alysha Clark 12-12 egységig jutott.

Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 59-63 (13-15, 14-15, 13-17, 19-16)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a CCC Polkowice javára.

Artego Bydgoszcz - 1KS ¦lęza Wrocław 57-61 (22-17, 15-14, 13-13, 7-17)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a ¦lęza Wrocław javára.