U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A Girona is magabiztos sikerrel kezdte a spanyol elődöntőt

2018.04.15. 21:00 | Spanyolország

A Salamancához hasonlóan a Girona is könnyedén érvényesítette fölényét a spanyol elődöntő párharc első felvonása alkalmával. Végig vezetve a Girona 87-64-re győzte le a Mann Filter Zaragozát.

Fotó: Twitter.com/Unigirona

A Girona már az első negyedben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. A legnagyobb előnyük a 9 pontot is elérte ebben a szakaszban. A 24-18-ról induló második etapban még két egységre felzárkózott a Zaragoza. A félidőig azonban 43-35-re ellépett a Girona. Utóbb kiderült, hogy ez döntőnek is bizonyult.

A Zaragoza a harmadik negyedtől nem tudta szorossá tenni a meccset. Egy 17-4-es futás végén már 62-42 állt az eredményjelzőn. Az utolsó 10 percnek 64-47-ről futottak neki a csapatok. Ekkor már nem volt kérdés a győztes kiléte. Stabilan 20 egység felett állt be a Girona előnye. A győztes gárdában Magalia Mendi 15, Nadia Gomes 14 egységig jutott.

Spar CityLift Girona – Mann Filter Zaragoza 87-64 (24-18, 19-17, 21-12, 23-17)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Spar CityLift Girona javára.