A Galatasaray nyerte az Európa Kupát 2018-ban

2018.04.18. 22:40 | Európa Kupa

Szerdán este rendezték Velencében az Európa Kupa 2018-as fináléjának második mérkőzését. A házigazda Reyer Venezia ugyan 72-65-re legyőzte a Galatasaray-t, de összesítésben a török csapat 155-140-re nyerte a párharcot. Ezzel a Galatasaray 2018-ban elhódította az Európa Kupa trófeáját!

Az első mérkőzésen aratott 90-68-as győzelme után a Galatasaray magabiztosan léphetett pályára Velencében. A Reyer Veneziának az adhatott erőt, hogy az elődöntőben egy másik török gárdát a Hatay-t 20 pontos hátrányból felállva ütötték ki. Ezúttal azonban nem volt benne a játék képében az olasz csoda. Az első negyedben pár ponttal szinte végig a Galata járt előrébb, 10 perc után 20-16-os előnyben voltak. A második szakaszt 10-0-val indították a velenceiek. A félidőig a legnagyobb előnyük 8 egység volt, de Petronyte és Davis ponterős játékával 38-34-re visszajött a Galatasaray.

A harmadik negyedben sokáig 4-6 pont között állt be a differencia a felek között, majd 47-43 után a Reyer Venezia egy 7-0-s széria végén a mérkőzés során először kétszámjegyűre növelte az előnyét. 54-43 után azonban jobban nem tudtak ellépni a hazaiak. A Galatasaray a játékrész végére ismét visszajött 58-52-re. A záró szakaszt is hasonló forgatókönyv jellemezte. Az olaszok előtt 66-54-nél még felcsillant a remény, de a Galatasaray higgadtan játszva, a 22 pontos előnyét magabiztosan menedzselve nem engedte ki a kezéből a sikert. Az utolsó percekben az olasz közönség vastapssal köszönte meg az idei nagy menetelést. A két szektort megtöltő török szurkolók pedig hatalmas ünneplésbe kezdtek.

A 72-65-ös végeredményt hozó találkozón a győztes gárdában a 16 pontos Riquna Williams lett a legeredményesebb. A Galatasaray-nál Kaela Davis 21, Gintare Petronyte 19 ponttal zárt. Allie Quigley 33 perc alatt 5 pontot és 9 lepattanót ért el. A törökök végül 155-140-es összesítéssel nyerték a párharcot. A Galatasaray az elmúlt 10 évben harmadik európai trófeáját szerezte meg: 2009-ben Európa Kupát, 2014-ben Euroligát nyertek, 2018-ban pedig ismét az Európa Kupában értek fel a csúcsra.

Fotó: Galatasaray

Reyer Venezia - Galatasaray 72-65 (16-20, 22-14, 20-18, 14-13)
A párharcot a Galatasaray nyerte 155-140-es összesítéssel.