Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Girona lesz a Salamanca ellenfele a spanyol döntőben

2018.04.19. 22:42 | Spanyolország

Csütörtökön este lezárult Spanyolországban Girona és a Zaragoza elődöntő párharca. A Girona a második sikerét is megszerezte és ezzel bejutott a fináléba, ahol a Salamancával mérkőzik.

Fotó: Twitter.com/Unigirona

Az első összecsapáson az elődöntő párharcban a Girona magabiztos 23 pontos győzelmet aratott, ugyanakkor a Zaragoza hazai pályán mindenkire veszélyes. Ezúttal is jól tartották magukat. A Girona 10 perc után mindössze 12-11-es előnyben volt. A második szakasz elején ugyan 7 ponttal elszakadt a Girona, de a félidőre a Zaragoza 27-25-re felzárkózott.

A döntést a harmadik negyed hozta el, ahol 29-28 után 14-0-s sorozattal 43-28-ra lépett el a Girona. Innentől már nem volt kérdés a győztes kiléte. A záró szakasznak 43-30-ról vágtak neki a felek. Itt a Girona végig őrizte előnyét, a 16 egységet is elérte a különbség. Az 57-44-es végeredményt hozó találkozón a Girona gárdájában a 12 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát elérő Nadia Gomes lett a legeredményesebb.

A spanyol bajnoki döntő párharc április 26-án veszi kezdetét Salamancában.

Mann Filter Zaragoza – Spar CityLift Uni Girona 44-57 (11-12, 14-15, 5-16, 14-14)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Girona javára.