Világbajnokság 2018

Előnyben a PEAC-Pécs a 7. helyért

2018.04.19. 20:20 | Magyar Bajnokság

Csütörtökön megkezdődött a 7. helyért kiírt rájátszás párharc. Az első felvonás alkalmával a PEAC-Pécs 72-58-ra legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét. Ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcban. Folytatás szombaton Kozármislenyben.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A PINKK 12-8-as vezetése után a PEAC egy 8-0-s sorozattal ragadta magához a kezdeményezést. Az első szakasz végén 19-16-ra vezettek a hazaiak. A második negyedben 21-21 után egy 12-2-es sorozat hozta a PEAC számára azt az előnyt, amely meghatározta a folytatást. A félidőben 36-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 40-34-ig alakult szorosabban a találkozó. Ekkor azonban a PEAC egy újabb 12-2-es szériát mutatott be. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Az utolsó 10 percnek 54-42-ről futottak neki a csapatok. Ebben a szakaszban a legnagyobb különbség 15 pont volt a felek között.

A 72-58-as végeredményt hozó találkozón a PEAC-nál a 23 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát elérő Sarah Imovbioh lett a legeredményesebb. A PINKK-nél pedig Shelby Cheslek zárt 14 ponttal és 7 lepattanóval.

PEAC-Pécs – PINKK Pécsi 424 72-58 (19-16, 17-7, 18-17, 18-16)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 a PEAC-Pécs javára.