Világbajnokság 2018

30 pontos győzelemmel nyitotta a döntőt Romániában a Sepsiszentgyörgy

2018.04.20. 21:58 | Románia

Megkezdődött a bajnoki döntő párharc Romániában. A Sepsiszentgyörgy az első meccsen a papírformának megfelelően nagy különbséggel 76-46-ra legyőzte a Szatmárnémetit.

Egyoldalú találkozó volt, melyet a Sepsiszentgyörgy 9-2-vel kezdett. Az első szakasz végén már elérte a 10 egységet a differencia a felek között. A 22-12-ről induló második etapban pedig állandósult a hazaiak kétszámjegyű előnye. A félidőben 39-28-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik szakaszban sem változott a játék képe, 16-18 pont közötti különbséget menedzselt a Sepsiszentgyörgy. A kiütést a záró szakasz hozta el, ahol elfáradó riválisa ellen gyorsan növelte előnyét a Sepsi-SIC. A győztes gárdában a 18 pontos Ancuta Stoenescu lett a legeredményesebb.

A Sepsiszentgyörgy a győzelmével 1-0-s előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntő párharcban. Folytatás szombaton ismét a Sepsi-SIC otthonában.

ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe - CS Municipal Satu Mare 76-46 (22-12, 17-16, 17-10, 20-8)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 az ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe javára.