U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Sima meccsen került előnybe a Schio az olasz elődöntőben

2018.04.20. 22:02 | Olaszország

A Famila Schio 72-57-re legyőzte a DIKE Napoli-t az elődöntő első mérkőzésén Olaszországban. Ezzel az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban 1-0-ra vezet.

Már az első negyedben ellépett 5-6 ponttal a Schio, de a játékrész végére még 17-16-ra felzárkózott a Napoli. A második szakaszt azonban 12-0-val indította a Schio és utóbb kiderült, hogy ez döntőnek is bizonyult. Innen kezdve végig 10 egység felett alakult a differencia. A 43-30-as félidőt követően a harmadik negyedben alakult ki a legnagyobb különbség a felek között, ami jelen esetben 23 egységet jelentett.

A Schio úgy tartotta kézben az irányítást, hogy az utolsó 15 percben már szempont lehetett, hogy minden nevezett játékosa pályára lépjen. A záró szakaszban ugyan pár pontot faragott hátrányából a Napoli, de összességében nem volt kérdés a győztes kiléte. Jolene Anderson 18 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje.

Famila Wuber Schio - Saces Mapei Napoli 72-57 (17-16, 26-14, 14-8, 15-19)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Famila Schio javára.