Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Reyer Venezia is előnyben az olasz elődöntőben

2018.04.21. 22:34 | Olaszország

Szombaton megkezdődött Olaszországban a Reyer Venezia és a Ragusa elődöntő párharca. Ebben a párosításban is a magasabban rangsorolt gárda került lépéselőnybe.

Fotó: Reyer Venezia/reyer.it

A Reyer Venezia az Európa Kupa döntője után nehezen találta a ritmust, 4 perc alatt 13-4-re lépett el a Ragusa. Az első etap végére ugyan 18-17-re felzárkóztak a velenceiek, de a második szakaszban ismét nagyobb különbség alakult ki. A félidőben 34-26-ra menta Ragusa. A harmadik negyedre rendezte sorait a Reyer. Ennek eredményeként 44-43-nál a vezetést is átvette, de ez még nem a döntő fordulat volt.

A Ragusa a harmadik szakasz végére vissza tudta szerezni a kezdeményezést. Az utolsó 10 percnek 54-50-ről vágtak neki a csapatok. Végül 59-59 után lépett el riválisától a velencei együttes. A végjátékban 67-60 után ugyan többször visszajött két egységre a Ragusa, de fordítani már nem tudott. Riquna Williams 33 ponttal és 11 lepattanóval vezette győzelemre a Reyer Veneziát.

Vasárnap a Famila Schio - DIKE Napoli párharc második meccse jön, hétfőn pedig a Reyer Venezia és a Ragusa is összecsap második alkalommal.

Umana Reyer Venezia - Passalacqua Ragusa 76-70 (17-18, 9-16, 24-20, 26-16)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Reyer Venezia javára.