Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

2-0-s hátrányból felállva az Artego Bydgoszcz döntős Lengyelországban

2018.04.22. 21:49 | Lengyelország

Vasárnap este eldőlt, hogy a CCC Polkowice ellenfele a lengyel bajnoki fináléban az Artego Bydgoszcz gárdája lesz. Az elődöntő párharc sorsdöntő ötödik meccsén a Bydgoszcz 85-54-re verte a tavalyi bajnok Sleza Wroclaw alakulatát.

Fotó: basketligakobiet.pl

Úgy érkezett el az Artego Bydgoszcz és a Sleza Wroclaw párharcában a sorsdöntő ötödik meccs, hogy az első négy találkozón egyszer sem született hazai győzelem. Ezúttal azonban az Artego Bydgoszcz fáradtan mozgó riválisa ellen hamar egyértelművé tette, hogy megszakítja ezt a sorozatot. Az első negyed végén már 22-12-re vezettek. A második szakaszban 26-20 után egy 11-4-es sorozattal rázta le végleg riválisát a Bydgoszcz. A 37-24-es félidőt követően a harmadik negyedben már gyorsan nőtt a differencia felek között. A 20 egységet is átlépte a Bydgoszcz előnye.

A záró szakasznak 65-39-ről vágtak neki a csapatok. Gondolva a csütörtökön kezdődő döntőre, itt már mélyebb rotációt alkalmazott az Artego Bydgoszcz stábja. A ¦lęza Wrocław összességében hiába nyerte az első két meccset idegenben, teljesen elfogyott a folytatásra. A napokkban hazai pályán elveszített két szoros végjáték után a kellő hit sem volt meg bennük erre a vasárnapi meccsre. Az Artego Bydgoszcz 85-54-es sikere alkalmával Denesha Stallworth 19 és Jennifer O'Neill 18 pontját kell kiemelni.

Artego Bydgoszcz - 1KS ¦lęza Wrocław 85-54 (22-12, 15-12, 28-15, 20-15)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 az Artego Bydgoszcz javára.