A CCC Polkowice került előnybe a lengyel döntőben

2018.04.26. 19:50 | Lengyelország

Csütörtökön megkezdődött az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki döntő párharc Lengyelországban. Az első meccsen a CCC Polkowice 76-66-os győzelmet aratott az Artego Bydgoszcz otthonában.

Fotó: artegobydgoszcz.pl

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, 11 ponttal is vezetett az első negyedben az Artego Bydgoszcz. A CCC Polkowice azonban az első szakasz végére 23-17-re felzárkózott. A második etapban ismét elérte a 10 egységet a differencia a felek között. A félidőig ebben a tartományban haladt az összecsapás.

A 43-35-ről induló harmadik negyedben nagyot változott a játék képe. A CCC Polkowice 10-0-val indította ezt a szakaszt, amivel átvette a vezetést. Innentől ebben a periódusban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de egyértelműen a Polkowice fölénye rajzolódott ki. A negyedik negyednek az 54-51-es vezetésükről vágtak neki a csapatok.

Az utolsó 10 percben sokáig 3-5 pont közötti előnnyel haladt a Polkowice. Az Artego Bydgoszcz a végére elfáradt és a hajrában már gyorsan nőtt a különbség a felek között. A győztes gárdában a 29 pontos Alysha Clark és a 21 egységig jutó Temi Fagbenle remekelt. A döntő második meccsét pénteken este rendezik szintén az Artego Bydgoszcz otthonában.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66-76 (23-17, 20-18, 8-19, 15-22)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a CCC Polkowice javára.