U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

A Salamanca a spanyol bajnok 2018-ban

2018.04.29. 22:07 | Spanyolország

A Salamanca lett 2018-ban a bajnok Spanyolországban. A döntő második meccsén szinte végig vezetve a salamancai gárda 77-61-es győzelmet aratott a Girona otthonában és ezzel 2-0-val lezárta a párharcot.

Fotó: FEB

Fotó: FEB

Az első mérkőzés drámai izgalmakat hozott, ezúttal azonban a Salamanca szinte végig kézben tartotta az irányítást. Másfél perc alatt 8-2-re léptek és az első negyedben már 9 ponttal is vezettek. A Gironának az első szakasz hajrájában volt egy fellángolása. A játékrész végére 21-18-ra fordítottak. A második etap elején azonban ismét a Salamanca került fölénybe, a félidőig 44-32-es előnyt építettek fel.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, 7-9 pont között állt be a különbség a felek között. Ezen szakasz hajrájában 53-46 után egy 11-3-as sorozattal hagyta állva riválisát a Salamanca. A győztes kiléte ekkor eldőlt. A záró szakasznak 64-49-ről vágtak neki a felek. Becsülettel küzdött hazai közönség előtt a Girona, de a Salamanca előnye már a 19 pontot is elérte. Végül 77-61-es sikert arattak, mely során Erika de Souza 18 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát jegyzett, míg D'Andra Moss 17, Angelica Robinson 15 pontig jutott. A Girona legeredményesebbje a 12 pontos Nadia Gomes lett.

A Salamanca idén triplázott Spanyolországban, hiszen a bajnokság mellett a Spanyol Kupát és a Szuperkupát is elhódították. A salamancai klub fennállása során hatodik alkalommal ünnepelhetett bajnoki címet.

Spar CityLift Girona - Perfumerias Avenida Salamanca 61-77 (21-18, 11-26, 17-20, 12-13)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Salamanca javára.