Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

Az USK Praha lett a cseh bajnok

2018.05.02. 20:40 | Csehország

Szerdán lezárult a bajnoki döntő párharc Csehországban. Az USK Praha a papírformának megfelelően 80-50-re legyőzte a KP Brno csapatát és ezzel 3-0-val lezárta a párharcot. A prágaiak sorozatban 7. alkalommal lettek bajnokok Csehországban. Összességében pedig fennállásuk 10. bajnoki címét ünnepelhették.

Fotó: facebook.com/zvvzusk/

A hétvégi brnói győzelem után a bajnoki cím megszerzésének reményében lépett pályára az USK Praha a saját közönsége előtt. Natalia Hejkova tanítványai már az első negyedben egyértelművé tették fölényüket, amikor 10 perc alatt 25-8-ra elléptek. A második negyed elején 31-11-nél érte el a 20 pontot a differencia. Innentől kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem. A félidőben 45-26-os prágai előnyt rögzíthettünk.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a különbség 24-27 pont között állt be. Mindkét szakmai stáb tisztában volt azzal, hogy ez a szezon utolsó tétmeccse. Ennek megfelelően mély rotációt alkalmazva, a kevesebb lehetőséget kapó játékosokat is pályára küldve zárták le a finálét. A 64-39-ről induló negyedik negyedben 30 pontra növelte előnyét az USK Praha. A 80-50-es sikerük alkalmával a 24 pontos Amanda Zahui lett a legeredményesebb.

ZVVZ USK Praha - KP Brno 80-50 (25-8, 20-18, 19-13, 16-11)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 az USK Praha javára.