Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Csata DSE nyerte a serdülő bajnokságot

2018.05.13. 19:38 | Utánpótlás hírek

Megvédte bajnoki címét a serdülőknél a Csata DSE. A Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság vasárnap délutáni győri fináléjában a Csata DSE 78-54-re legyőzte a Zsíros Akadémia Kőbánya együttesét.

A döntőben a torna két veretlen csapata mérkőzött. A Csata DSE és a Zsíros Akadémia Kőbánya legutóbb április közepén a Főtábla harmadik fordulójában mérte össze az erejét. Akkor magabiztosan nyert a Csata DSE, mely ezúttal is igyekezett magához ragadni a kezdeményezést már az első negyedben. Ebben a szakaszban a legnagyobb különbséget 15-6-nál jegyezhettük fel.

Az első negyed végére 16-12-re még felzárkózott a Zsíros Akadémia, majd a második etap elején 18-17-nél a vezetést is átvették. A folytatásban azonban ismét a Csata DSE került fölénybe, a 10 pontot is átlépte a differencia. A félidőben 34-22 állt az eredményjelzőn.

A harmadik etap első találatát még a Zsíros Akadémia szerezte, majd innen egy 13-0-s sorozattal 47-24-re lépett el a Csata DSE. Ez a futás döntőnek bizonyult. A játékrész végén már 60-36-os állást rögzíthettünk. Az utolsó 10 percben ismét kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem. A Csata DSE magabiztosan szerezte meg a bajnoki címet, de a Zsíros Akadémia is egy rendkívül eredményes szezont zárt.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Csata DSE 54-78 (12-16, 10-18, 14-26, 18-18)