Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Famila Schio lett az olasz bajnok 2018-ban

2018.05.13. 23:27 | Olaszország

Vasárnap este a sorsdöntő ötödik meccsel lezárult az olasz bajnoki döntő párharc. A Famila Schio hazai pályán 62-54-es győzelmet aratott és ezzel fennállása kilencedik bajnoki címét ünnepelhette.

Fotó: legabasketfemminile.it

Zsúfolt ház fogadta a csapatokat a Schio csarnokában a sorsdöntő ötödik mérkőzésen. Idegesen kezdtek a hazaiak és ezt kihasználva a játékrész közepére 11-5-re meglépett a Ragusa. Az első negyed végén pedig 18-15-re vezettek a vendégek. A második szakasz elején 3 percig nem talált be a Ragusa és ez idő alatt átvette a vezetést a Schio. Innentől kezdve sokáig a hazaiak jártak előrébb pár ponttal. A félidő hajrája azonban tartogatott még egy fordulatot, amikor 30-24 után egy 7-0-s sorozattal zárta a játékrészt a Ragusa. A félidőben 31-30-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedet a Schio részéről két tripla vezette fel és ezzel ismét átvették a kezdeményezést. A jó kezdés megalapozta a meccsből hátralévő 18 percet. Innentől már végig Pierre Vincent csapatának akarata érvényesült. A harmadik szakasz utolsó három percébe érkezve 45-35-nél elérte a 10 pontot a differencia. A záró szakasznak 48-40-ről vágtak neki a felek. Itt 57-45-ig őrizte előnyét a Schio, de a Ragusa nem adta fel. Egy 8-0-s futással 57-53-ra felzárkóztak. Szimbolikus volt, hogy a Schio kosárcsendjét a zseniális szezont futó Isabelle Yacoubou törte meg. Ezzel megkoronázva az évet, hiszen innen már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Schio 62-54-es győzelmet aratott, fennállása kilencedik bajnoki címét ünnepelhette.

A sorsdöntő ötödik mérkőzésen a legeredményesebb Isabelle Yacoubou lett 15 ponttal és 7 lepattanóval. A klasszis francia centert MVP-nek is megválasztották.

Famila Schio - Passalacqua Ragusa 62-54 (15-18, 15-13, 18-9, 14-14)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 a Famila Schio javára.