Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

A Kanizsa DKK nyerte a serdülők „B” döntőjét

2018.05.13. 18:05 | Európa

Vasárnap lezárult Zalakaroson a Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság „B” döntője, melynek fináléjában, ami az országos 9. helyezésről döntött, a házigazda Kanizsa DKK 74-73-ra legyőzte az MVSI Vadmacskák csapatát.

A torna döntője óriási csatát hozott, melynek végén a Kanizsa DKK minimális különbséggel 74-73-ra múlta felül az MVSI Vadmacskákat. Az első 16-17 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül a félidő hajrájában az MVSI együttese 7-0-s futással 41-34-re lépett el. Ez a különbség a harmadik negyedben is megmaradt. Az utolsó 10 percnek a miskolciak 56-50-es vezetéséről vágtak neki a felek. Ebben a szakaszban 61-60-nál vette át a vezetést a Kanizsa DKK. Innentől a lefújásig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül az utolsó fél percbe érkezve született meg a hazaiak győztes találata.

Az országos rangsor 11. helyéért lejátszott találkozón a Török Flóris-Törekvés SE 75-61-re múlta felül a PVSK Nemzeti Akadémiát. A negyedik negyednek a Törekvés SE 55-52-es előnyéről vágtak neki a csapatok. Innentől 5-7 pont környékén mozgott a differencia. Az utolsó három percbe 67-61-ről érkeztek a felek. Itt a pécsiek már nem találtak be, így végül a Törekvés SE megnyerte a helyosztóját. A torna 5., az országos rangsor 13. helyéért kiírt mérkőzésen a BEAC-Újbuda 99-57-re múlta felül a Kiss Lenke KS csapatát. Már az első negyedben 16 pontos különbség alakult ki és a BEAC kézben tartotta a meccset. A torna 7. helyezettje, az országos rangsorban a 15. helyet megszerző gárda pedig a Baja lett.

Döntő - 9. helyért
MVSI Vadmacskák/A - Kanizsa DKK 73-74 (19-21, 22-13, 15-16, 17-24)

11. helyért
PVSK Nemzeti Akadémia/A - Török Flóris-Törekvés SE/A 61-75 (19-29, 21-9, 12-17, 9-20)

13. helyért
BEAC - Újbuda KA/A - Kiss Lenke KS 99-57 (26-10, 26-23, 21-13, 26-11)

15. helyért
Dávid Kornél KA/A - Bajai NKK 0-2
A pályán elért eredmény: Dávid Kornél KA/A - Bajai NKK 75-71 (13-14, 18-19, 18-20, 26-18)