Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2018

Fritz Juditék bejutottak a WBBL Play-Off döntőjébe, Velkey Krisztináék alulmaradtak a párharcukban

2018.05.13. 18:11 | Európa

Vasárnap került sor a brit liga, a WBBL Play-Off elődöntőire. Fritz Juditék bejutottak a jövő heti londoni fináléba, Velkey Krisztina csapata viszont nagy csatában alulmaradt az elődöntőben.

A Sevenoaks Suns Fritz Judittal a soraiban 73-48-ra legyőzte a Nottingham Wildcats együttesét. A csapatok az első félidőben fej-fej mellett haladtak, 20 perc után 33-32-re vezetett a Sevenoaks Suns. A döntést a harmadik negyed hozta el, amikor 39-37 után a játékrészt 16-0-val zárta a Sevenoaks Suns. Az 55-37-ről induló negyedik negyedben nem volt kérdés a győztes kiléte. Fritz Judit a 73-48-as sikerből közel 32 perc alatt 12 ponttal és 8 lepattanóval vette ki a részét. Megismétlődik a tavalyi finálé párosítása, miután a Sevenoaks Suns ellenfele a Leicester Riders lesz.

A másik ágon a Leicester Riders Velkey Krisztina csapatát a Westfield Health Sheffield Hatters-t győzte le 71-64-re. Az első negyedben a Sheffield került előnybe, 10 perc után 26-18-ra vezettek. A félidőre azonban 39-38-ra felzárkózott a Leicester, melynek lendülete a harmadik szakaszban is kitartott. Ekkor egy 11-4-es sorozattal 49-43-ra léptek el. A folytatásban a Sevenoaks Suns rendezte sorait, a negyedik negyed elején 53-52-nél a vezetést is átvették. Ez azonban sokat kivett a csapatukból. Az utolsó percekben a Leicester Riders került fölénybe és összességében magabiztos győzelmet arattak. A 71-64-es vereség alkalmával Velkey Krisztina 36 és fél percet töltött a pályán, 12 pontot és 8 lepattanót ért el.

A Sevenoaks Suns és a Leicester Riders döntőjét május 20-án, vasárnap rendezik a londoni O2 Arénában.