U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Vereség az első csehországi mérkőzésen

2018.05.24. 20:38 | Magyar válogatott

A magyar válogatott 82-59-es vereséget szenvedett Csehországtól az első tavaszi felkészülési mérkőzésén. A hazaiak végig vezetve magabiztos sikert arattak. A két válogatott pénteken ismét összeméri az erejét.

A mérkőzésnek Roudnice nad Labem adott otthont, ahol a helyi kosárlabda klub a fennállása 70. évfordulóját ünnepli idén. Ennek az ünnepségsorozatnak az egyik kiemelt eseménye volt a válogatott találkozó. Ahogy azt a beharangozónkban is kiemeltük, mindkét keret igencsak felforgatott összeállítású az őszi-téli selejtezőkhöz képest. Az első percekben a csehek kapták el jobban a fonalat, 4-6 pont körkényén állt be a differencia. Az első szakaszt végül 18-14 után 10-4-es sorozattal zárták a hazaiak, melynek köszönhetően 28-18-ra léptek el.

A második etapot két hazai tripla vezette fel. Válogatottunk becsülettel küzdött, de élesebbnek bizonyult a rivális. Még 34-24-re sikerült felzárkózni, de innen gyorsan nőtt a differencia. Egy 13-0-s etap zárta a félidőt cseh részről, ezzel alakult ki a 47-24-es eredmény. A harmadik negyedben 58-28-nál érte el a 30 pontot a különbség. Innentől ezen a szinten állt be a meccs. Az utolsó 10 percnek 66-37-ről futottak neki a felek. Mindkét szakmai stáb igencsak felforgatta csapatát, Határ Bernadett és Barnai Judit révén magas posztokon fölénybe kerültek a mieink. A pályára lépő játékosaink mindent megtettek a felzárkózás érdekében, végül 80-49 után 10-2-vel zárták a meccset.

A magyar csapatban a 13 pontos Határ Bernadett lett a legeredményesebb, míg Nagy Dóra 9, Weninger Virág és Barnai Judit 8-8 egységig jutott. A cseheknél Karolína Elhotová 20 pontot ért el. A nap krónikájához hozzátartozik, hogy a meccs elején hat perc alatt 9 pontot szerző Kateřina Elhotová sérülést szenvedett és már nem térhetett vissza a pályára.

Csehország - Magyarország 82-59 (28-18, 19-6, 19-13, 16-22)