Világbajnokság 2018

Kialakult az elődöntők párosítása a kadetteknél

Pénteken újabb hat mérkőzéssel folytatódott a Nemzeti Leány Kadett Bajnokság „A” döntője a BEAC-Újbuda rendezésében a Gabányi Csarnokban. Eldőlt, hogy az elődöntőben a Vasas Akadémia és a DVTK Akadémia, illetve a Csata DSE és a KSC Szekszárd mérkőzik.

Fotó: BEAC / Girgász-Baumgartner

Az A-csoport duplázott a pénteki játéknapon. Nem született meglepetés, a Csata DSE mindkét mérkőzését magabiztosan nyerve veretlenül jutott az elődöntőbe. A délelőtti találkozón a Csata DSE 99-42-re múlta felül a Kosárlabda Akadémia Pécs csapatát. A szorosabb első negyed után a 32-9-es második etapban dőlt el a győztes kiléte. A Csata DSE keretében a 18 pontos Boros Júlia lett a legeredményesebb. A pécsieknél Milica Vojinovic zárt 13 ponttal. A másik délelőtti találkozón a DVTK Akadémia 68-42-re verte a Bajai NKK-t és ezzel szintén biztosította helyét az elődöntőben. A félidőre 14 pontos előnyt alakított ki a DVTK és ezt a folytatásban magabiztosan őrizte. A győztes csapatban Suhajda Vanda 14 ponttal lett a legeredményesebb, míg bajai oldalon Németi Dana és Tamás Gréta 11-11 pontot ért el.

Délutánra a két nyeretlen és a két veretlen csatája maradt. A nyeretlen csapatok mérkőzésén a Kosárlabda Akadémia Pécs 66-52-re legyőzte a Bajai NKK-t. A 35-32-es félidő után a harmadik negyedben növelte kétszámjegyűre az előnyét a pécsi csapat, melyben Ilina Selcova 24 ponttal és 17 lepattanóval zárt. A csoport döntőjén a Csata DSE 96-47-re múlta felül a DVTK Akadémiát. Az első negyed végére 10 pontra nőtt a Csata előnye, de összességében jól tartotta magát a DVTK. Az utolsó 15 percben alakult ki a végeredményben is megjelenő jelentős különbség. A Csata DSE együttesében Madár Eszter és Rakita Lila 20-20 pontot ért el. A DVTK-nál a 11 pontos Suhajda Vanda lett a legeredményesebb.

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Csata DSE 42-99 (17-23, 9-32, 8-23, 8-21)
DVTK Akadémia/A - Bajai NKK 68-42 (19-14, 15-6, 13-11, 21-11)
Bajai NKK - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 52-66 (9-18, 23-17, 6-14, 14-17)
Csata DSE - DVTK Akadémia/A 96-47 (25-15, 16-10, 28-15, 27-7)

A csoport végeredménye

A B-csoport küzdelmei során csütörtökön már eldőlt, hogy mely csapatok folytatják a felső és melyek az alsó ágon. A nyeretlen gárdák csatájában a Soproni Darazsak Akadémia 51-38-ra verte a házigazda BEAC-Újbuda együttesét. Küzdelmes mérkőzés kerekedett, ahol a soproni csapat a második negyedben alakította ki azt a 8-10 pontos különbséget, melyet a folytatásban őrzött. Balogh Liza 16 ponttal lett a győztes csapat legeredményesebbje. A hazaiaknál Darabos Vera zárt 10 ponttal.

A csoport döntőjén a Vasas Akadémia 91-66-ra győzte le a KSC Szekszárdot. A Vasas a 31 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Dombai Réka vezetésével az első negyed végére 26-16-os előnyre tett szert. A két középső negyed kiegyenlített játékot hozott. A szintén 31 pontos Vincze Nikolett révén tartotta a lépést a Szekszárd. Az utolsó 10 percnek 66-56-ról vágtak neki a felek. Végül 76-64 után 15-2-es sorozattal zárta a meccset elfáradó riválisa ellen a Vasas Akadémia.

BEAC -Újbuda Kosárlabda Akadémia - Soproni Darazsak Akadémia 38-51 (5-12, 14-15, 13-14, 6-10)
Vasas Akadémia/A - KSC Szekszárd 91-66 (26-16, 21-23, 19-17, 25-10)